fbpx
Close

Klopp: mul polnud õrna aimu, et Van Dijk saab Liverpoolile nii eriliseks

Avatar

Virgil van Dijk. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp iseloomustas hollandlasest keskkaitsjat Virgil van Dijk’i, kes mängis klubi tiitlivõidus suurt rolli, öeldes, et endise Southamptoni mehe palkamisel ei osatud oodatagi nii fantastilist isiksust.

29-aastane Van Dijk sai koduses liigas erakordse hooajaga hakkama, kui tegi kõigis 38 kohtumises täismängu kaasa. Mulluse meistri Manchester City ees oli Liverpoolil enne koroonaviirusest tingitud pausi üle 20 punkti suurune edumaa ja kuigi tiitli vormistamine oli hiljem mõnevõrra konarlik teekond, tuli see kokkuvõttes siiski Van Dijk’i abiga kindlalt ära. Tõsi, võistkonna võtmemängija sai Arsenaliga mängus ka väravaga lõppenud prohmakaga hakkama ja kohtumine kaotati 1:2, kuid Klopp’i jaoks pole küsimust, kes on Liverpooli selge liider.

“Ma pole kindel, kas ta vajab veel ühte tundi tunnustamiseks. Ta on hea, väga hea. Ta on hea keskkaitsja. Ei, ta on eriline, tema kooslus oskustest on eriline ja kõige tipuks ka tema mõtteviis. See teeb temast väga hea keskkaitsja ja samuti hea tüübi, mis mulle väga meeldib. Töötaksin temaga ka siis, kui temaga oleks raskem koostööd teha. Aga ta on väga madala profiiliga. Tore, et ta on meie juures. Kui teda palkasime, siis teadsime, et toome väga hea mängija, aga kogu pakett on niivõrd eriline ja meil polnud sellest aimugi. See kõik teeb temast väga põneva mängija,” kirjeldas Klopp pärast pühapäevast 3:1 võitu Newcastle Unitedi üle oma hoolealust.

“Ta võtab aeg-ajalt oma pausid välja mängudes, mis ajab mind hulluks. Aga saan sellest aru. See (mängida kõik tänavuse hooaja Premier League’i matšid) oli tema suur eesmärk ja ma arvan, et ta suudaks seda uuesti korrata. Loodetavasti on see tema ülejäänud karjääri jooksul võimalik. See oleks väga eriline. Oleme püüdnud talle puhkust anda, aga see on keeruline. Seni on hästi läinud ja loodame, et see nii ka jääb, aga nüüd on ka temal kakas nädalat puhkust, mistõttu olen kindel, et rohkem ta ei vaja,” sõnas sakslane.

“Hooaeg oli erakordne, täiesti erakordne, klubi rekordit tähistav 99 punkti. Tõepoolest, kui sellele mõtleme, siis algas see 2019. aasta 1. juunil, sest jah, see oli eelmise hooaja viimane mäng (Meistrite liiga finaalis saadud 2:0 võit Tottenham Hotspuri üle – toim.). Aga meie jaoks oli see esimene mäng väga erilisel ajal. Peale seda tuli Euroopa superkarikas, klubide MM-karikas ja nüüd Premier League. Saada 99 punkti eelmise aasta 97 asemel on erakordne. Meil on kaks nädalat nüüd vaba ja seejärel on vaja veel mõned peatükid sellest meeskonnast raamatusse kirjutada,” pidas Klopp lõpetuseks silmas järgmist hooaega, mis algab 12. septembril.

 

scroll to top