fbpx
Close

Emery: Euroopa liiga on mind tohutult arendanud, aga Ferguson pani Meistrite liigasse uskuma

Avatar

Unai Emery. Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania kõrgliigas tänavu viienda koha saavutanud Villarreal tõi uueks hooajaks peatreeneri Javi Calleja asemele endise Londoni Arsenali ja Pariisi Saint-Germaini lootsi Unai Emery. Kui Meistrite liigasse pääsust jäi Villarrealil kümme punkti puudu, siis Emery andis mõista, et aastaid Manchester Unitedit tüürinud Sir Alex Ferguson on motiveerinud teda esineliku kohta noolima.

Kuigi Emery jaoks lõppes koostöö Arsenaliga nukralt ja klubi asendas ta Mikel Arteta’ga, siis hispaanlane on kahtlemata üks säravamaid treenereid terves jalgpallimaailmas. 48-aastane Emery on viie aastaga kümme trofeed võitnud ning koguni kuues Euroopa liiga finaalis oma meeskonda juhendanud. La Liga, Ligue 1’i ja Premier Legaue’i peale on tal kirjas üle 600 juhendatud kohtumise. Jutuajamine legendaarse Fergusoniga mõjutas aga teda veelgi suuremaid sihte seadma.

“Mõned aastad tagasi rääkisin treenerite koosviibimise üritusel Fegrusoniga ja loomulikult oli ta samal ajal Meistrite liigas tegutsemas. Selgitasin talle, kui palju on Euroopa liiga aidanud mul kasvada ja treenerina areneda, kuid Ferguson vastas: “Muidugi, aga kas sa ei eelistaks olla Meistrite liigas?” Nõustusin, aga Euroopa liiga on teine fantastiline võimalus treeneritele ja klubidele, eriti neile, kes pole võimelised eliittasemel teistega konkureerima tiitlite nimel. Euroopa liiga on neile koht, kus nad saavad tulla meistriteks. Euroopa liiga on kasvanud UEFA karikast kõvasti edasi ja meile on see fantastiliseks võimaluseks. Olen suutnud selle kolmel korral võita (Sevilla meeskonnaga – toim.) ja see tähendab mulle palju, kogeda neid tiitleid. Tahan seda nautida, aga nagu Ferguson ütles – oleksin parema meelega Meistrite liigas ja see on siin mu eesmärk,” rääkis Emery Marca vahendusel.

Oma uue koduklubi osas on Emery igal juhul optimistlik. “See on klubi, mis pakub stabiilsust. Tulemused tulenevad tööst. Veetsin neli aastat Valencias ja neli Sevillas. On olnud stabiilsust, järjepidevust ja tulemusi. Mu idee on sama, teades, et jalgpallil on omad asjaolud, aga usun oma töösse.”

scroll to top