fbpx
Close

Itaalia koondise peatreener: Belgia ja Prantsusmaa on maailma parimad võistkonnad

Avatar

Foto: AP/Scanpix

EM-finaalturniir jätkub reedel esimeste veerandfinaalmängudega, milles esmalt kohtuvad Šveits ja Hispaania ning teises paaris on vastamisi Belgia ja Itaalia. Viimaste peatreeneri Roberto Mancini sõnul on Belgia absoluutne maailma tipp, nagu ka Prantsusmaa, kes küll langes turniiril penaltiseerias konkurentsist just Šveitsi vastu.

“Mul pole kuigi palju kõhklusi. Mõned valikud tuleb teha, aga meil on selged ideed olemas. Ootame homset (tänast – toim.). Belgia valmistub tähtsaks mänguks ja sama kehtib meie kohta. Viimasel kolmel aastal on nad olnud reitingutabelis parim meeskond,” sõnas Mancini pressikonverentsil.

Vigastuste tõttu võivad Belgia poolelt eemale jääda kaks võtmemängijat: Kevin De Bruyne ja Eden Hazard. Mancini andis mõista, et sooviks mõlemat siiski omade vastu tegutsemas näha.

“Fännidel on alati tore näha väljakul parimaid mängijaid. See teebki jalgpalli eriliseks. Läheme vastamisi Euroopa parima meeskonnaga, kes on seal koos Prantsusmaaga, mis võib olla maailma parim. Mõlemad on reitingu tipus, aga püüame võita. Austan Belgiat, aga peame mängima nii, nagu oskame. Oleme oma kvaliteedist teadlikud.”

Kaheksandikfinaalis tuli itaallastel rinda pista Austriaga ja kui esmapilgul tundus see olevat lihtne mäng, siis alles lisaajal võeti raske 2:1 võit. “Olime Austria võistkonda analüüsinud. Teadsime, et nad võivad meile probleeme tekitada ja sellest võinuks kujuneda turniiri raskeim mäng, sest tegemist oli play-off’i esimese matšiga. Iga mäng saab sind tugevamaks muuta, kui suudad areneda. Kannatasime Austria vastu, aga tegime 26 pealelööki raamidesse. Tegemist oli raske mänguga, aga väärisime võitu. Lihtsaid mänge pole, seda EM meile õpetabki,” lisas Mancini lõpetuseks.

scroll to top