fbpx
Close

Ibrahimovic: ma ei igatse Ballon d’Ori, vaid Ballon d’Or igatseb mind!

Avatar

Zlatan Ibrahimovic. Foto: REUTERS/Scanpix

Alati värvikate väljaütlemiste pooles tuntud AC Milani ründeäss Zlatan Ibrahimovic pani hiljutises intervjuus France Footballi vahendusel paika, kes on maailma parim jalgpallur. Loomulikult osutus selleks tema ise.

“Kui rääkida olemuslikest kvaliteediomadustest, siis pole mul neid võrreldes nendega (Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo) vähem. Kui vaadata trofeesid, siis jah, ma pole võitnud Meistrite liigat. Aga ma ei tea, kuidas te seda arvestate (kes on maailma parim). See pole mu kinnisidee. Kui teed asju kollektiivselt edukalt, siis individuaalsed autasud tulevad iseenesest. Individuaalne pool ei saa olla hea, kui kogu meeskond pole hea,” selgitas Ibrahimovic.

“Kas ma igatsen Ballon d’Ori (maailma parima jalgpalluri tiitel – toim.)? Ei, Ballon d’Or on see, mis igatseb mind! Arvan, et olen maailma parim. Ma ei arva, et mängijaid omavahel võrrelda oleks asjakohane. Kõik on oma generatsioonis mänginud erinevate meeskonnakaaslastega… keeruline on võrrelda. Arvan, et kõigil on oma lugu ja peaksid sellega silmitsi seisma,” lisas 39-aastane rootslane.

Ibrahimovici profikarjäär on kestnud juba 22 aastat ning ta on mänginud seitsmes erinevas riigis. Tiitleid on ta lisaks Milanis võitnud veel ka Milano Interis, Torino Juventuses, Barcelonas, Manchester Unitedis ja Pariisi Saint-Germainis. Tänavu suvel oli mees valmis naasma ka Rootsi koondise ridadesse, kuid eelmise hooaja lõpus saadud vigastus tõmbas kriipsu peale plaanile Euroopa meistrivõistlustel kaasa teha.

scroll to top