fbpx
Close

Rooney: Manchester United suudab koos Ronaldoga meistritiitli nimel võidelda

Avatar

Sir Alex Ferguson ja Cristiano Ronaldo. Foto: AFP/Scanpix

Derby County peatreener ja enamiku oma mängijakarjäärist Manchester Unitedis veetnud Wayne Rooney leiab, et United tegi õige otsuse, kui tõi sellel suvel Torino Juventusest võistkonda tagasi Portugali koondise võtmefiguuri Cristiano Ronaldo.

Rooney ja Ronaldo abiga võitis United 2006-2009 perioodil kolm järjestikust Inglismaa meistritiitlit ning 2007/08 hooajal triumfeeriti ka Meistrite liigas. Edasi liikus Ronaldo edasi Madridi Reali ja enne Unitedisse tagasitulekut veetis ta kolm hooaega Juventuses. United on paari viimase hooajaga hakanud Inglismaal taas oma staatust näitama ning Rooney leiab, et tänavusel hooajal on põhjust Premier League’i võitu oodata.

“Milline mõju saab Ronaldol olema? Tohutu. Arvan, et ta on endiselt üks parimatest jalgpalluritest maailmas. Arvan, et oleme näinud Iirimaaga valikmängus, et see on see, mida ta teeb – viimastel minutitel lööb ta värava ja kaks suurepärast peaga tehtud lööki. Seega saab tal siinses liigas olema väga suur mõju. Usun, et United on viimaks valmis tiitli nimel konkureerima ja ma tõesti tunnen, et nad peavad sellel aastal selle ära tegema. Ronaldo saab olema märkimisväärne mängija. Arvan, et tal tekib hooaja jooksul väga suuri hetki ja olen kindel, et ta lööb palju väravaid,” rääkis Rooney talkSPORT-i vahendusel.

Ronaldo puhul ei saa samas mööda vaadata vanusest ning selle hooaja lõppedes saab ta 37-aastaseks, olles sellega Ole Gunnar Solskjaeri juhendatavas meeskonnas väravavahi Lee Granti järel üks vanimatest mängumeestest. Tema füüsiline vorm on aga paljusid imestama pannud ning nii usub ka Rooney, et Inglismaa kõrgliigas tema endine meeskonnakaaslane hätta ei jää.

“Jälgin Manchester Unitedi tegemisi ning tahan, et neil läheks hästi. Mu arvates on nende jaoks suurepärane, et nad Cristiano tagasi tõid. Tema mentaalne pool avaldab mõju eelkõige noormängijatele, mistõttu arvan, et see ajastus on suurepärane. Arvan, et Cristiano teab, et see kõik ei saa olema nii lihtne ja sirgjooneline talle kui Hispaanias või Itaalias. See on füüsiline liiga. Ta teab seda, ta on selle sees olnud. Olen kindel, et ta on valmistunud ja võimeline Manchester Unitedi eest väravaid lööma.”

scroll to top