fbpx
Close

Hooaega võidukalt alustanud Juventuse tugitala Bonucci: Pirlo mängujoonis annab meile rohkem vabadust

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Pühapäeval algas Itaalia kõrgliiga uus hooaeg ning oodatult oli kohe võidukas ka mullune meister Torino Juventus. Suur erinevus on võistkonnas aga see, et peatreener pole enam Maurizio Sarri, vaid Andrea Pirlo, keda keskkaitsja Leonardo Bonucci peab vägagi erinevaks võrreldes eelmise lootsi Maurizio Sarriga, kelle teekond Juventuses lõppes vallandamisega.

“Nägime mõningaid uusi treeneri ja tema taustajõudude poolt algatatud ideid, mis olid mängus teistsuguse tõlgendatusega – palju entusiasmi nii palliga kui pallita. Suur erinevus on ründetegevusel ja initsiatiivi haaramisel, püüdes soovitud tulemus kätte saada. Olles viimastel nädalatel tööd ja seda mängu näinud, siis arvan, et see viis on parem. On erinevaid liikumisi. Sarri juhendamisel liikusime kaitses rohkem grupina, Pirlo puhul oleme aga iseseisvamad, mis annab meile rohkem vabadust olla agressiivsemad ja võita palli sagedamini tagasi. Meil on neli poolkaitsjat sobivate iseloomuomadustega, et selliselt mängida. Nad on agressiivsed ja palli söötmisel samuti head. Selliselt on meil palli valdamisel rohkem kvaliteeti, mida pean võrreldes eelneva hooajaga erinevaks,” rääkis Bonucci Sky Sport Italia vahendusel pärast 3:0 võidumängu võõrsil Sampdoria üle.

33-aastase Bonucci käest uuriti, kas vastab tõele, et Sarri juhistega tegelikult nõus ei oldud. “Aktsepteerisime kõiki muudatusi, mida klubi tegi. Sellel hooajal on uus treener Pirlo, kes muutis arusaama jalgpallist, mis oli meil eelmisel aastal. Vara on öelda, kas see on õige või vale, aga see on teistsugune koos väga täpse mentaliteediga olla agressiivne ja mitte ootama jääda endale väravaid lasta lüüa. Eelmisel aastal oli meil samasugune suhtumine, sest sa ei võida selleta üheksat järjestikust Scudettot (Itaalia meistritiitel).

Seejärel küsiti Bonucci käest veel, kas Pirlo meenutab treenerina rohkem Massimiliano Allegrit (Juventuse peatreener 2014-2019) või Sarrit. “Palju sarnasem Allegrile, see on ilmselge. Pirlol on samasugune mõju, nagu mängijanagi – sa teadsid, et võid talle anda palli ja usaldada, et ta ei kaota seda. Nüüd on treenerina sama, samasugune usaldus on olemas.”

Kui Bonucci ning teised praegused Juventuse vanameistritest mängumehed Giorgio Chiellini ja Gianluigi Buffon olid Pirloga meeskonnakaaslased ja endiselt ollakse head sõbrad, siis kuidas suhtutakse fakti, et nüüd on Pirlo järsku nende treener? “Oleme piisavalt vanad, et käituda tõeliste professionaalidena. Andrea Pirlo on nüüd meie treener ja meil on ülim austus kõigi meie treenerite suhtes. Samamoodi tahame kõiki oma treenereid ka riietusruumis toetada. Õnneks on siin tegemist meeskonnaga, mis on täis suurepäraseid mehi, kes on harjunud töötama vägevate võitjatega. See teeb kõigi jaoks olemise lihtsamaks.”

scroll to top