Mane’ väravad andsid Liverpoolile vähemuses Chelsea üle võidu, Kane ja Son tõmbasid Southamptoni ribadeks

Sadio Mane ja Virgil van Dijk. Foto: AFP/Scanpix

Premier League’i teise vooru raames peeti pühapäeval ära neli kohtumist. Avavoorus Evertonile 0:1 kaotanud Tottenham Hotspur võttis seekord kindlalt oma, põnevusmängus alistas Liverpool Londoni Chelsea meeskonna. Võidukad olid veel ka Brighton & Hove Albion ja Leicester City.

Tottenhamil oli juba kolmandal minutil võõral väljakul Southamptoni vastu pall võrgus, aga Harry Kane’ile fikseeriti suluseis. 32. minutil pääses hoopis kodumeeskond Danny Ingsi tabamusest ette, aga poolaja lõpus vastas Heung-Min Son, kellele andis söödu Kane. Kahe mehe fantastiline koostöö jätkus teiselgi poolajal, kui Kane jagas veel koguni kolmel korral Sonile söötu ja lõunakorealane sai lõpuks neli väravat oma nimele. 82. minutil kasvatas Kane omakorda seisu 5:1 peale ja matši viimane värav kanti Ingsi arvele.

Liverpool ei suutnud võõrsil Chelsea vastu avapoolajal väravaarvet avada, aga võõrustajad ise tegid teiseks poolajaks valitsevatele meistritele kingituse, kui Andreas Christensen sikutas rünnakul viimase mehena Sadio Mane murule ning olukorrast järgnes taanlasest keskkaitsjale punane kaart. 50. minutil Roberto Firminolt tsenderduse saanud Mane viis omad juhtima ja neli minutit hiljem kasutas senegallane Chelsea väravavahi Kepa Arrizabalaga jämeda eksimuse ära ning lükkas palli tühja võrku, mis jäi ühtlasi kohtumise viimaseks tabamuseks.

Inglismaa kõrgliiga jätkub esmaspäeval kahe matšiga, kui vastamisi on Aston Villa – Sheffield United ja Wolverhampton Wanderers – Manchester City.