Wolverhampton andis Cityle taas väärt lahingu, liigasse napilt püsima jäänud Aston Villa sai raske võidu

Pep Guardiola ja Kevin de Bruyne. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus esmaspäeval kaks mängu. Võidu said kirja nii tunamullune meister Manchester City ja eelmisel hooajal Premier League’is 17. kohale platseerunud Aston Villa.

Kodumeeskond Aston Villa sai juba 12. minutist alates Sheffield Unitedi vastu ühemehelist ülekaalu hoidma hakata, kui kaitsemängija John Egan sikutas agaralt viimase mehena võõrustajate ründajat Ollie Watkinsit ning kuigi keegi murule ei kukkunud, anti videokorduse abiga Eganile punane kaart. Hoolimata sellest omas Sheffield suurepärast võimalust 34. minutil penaltist eduseis haarata, aga poolkaitsja John Lundstrami löögi tõrjus hiljuti 20 miljoni naela eest Londoni Arsenalist üle tulnud Emiliano Martinez. 63. minutil sai Aston Villa ikkagi oma tahtmise, mil Tyrone Mingsi tsenderdus jõudis Ezri Konsani ja inglase täpsest pealöögist võeti 1:0 võit.

City alustas tänavust hooaega võõrsilmänguga Wolverhampton Wanderersi vastu, kellele oldi mullu mõlemal korral kaotatud. 19. minutil vastase trahvikasti murdnud Kevin De Bruyne võeti veaga maha ning belglane viis omad penaltist ka juhtima. 32. minutil andis De Bruyne hea palli Raheem Sterlingule, kes omakorda leidis karistusalas üles Phil Fodeni ja Wolverhamptoni väravavahi Rui Patricio valearvestuse kaasabil oli pall teist korda võrgus. Võõrustajad polnud veel aga alla andnud: Daniel Podence mängis 78. minutil osavalt De Bruyne’i paremal äärel üle, andis briljantse tsenderduse ja Raul Jimenez vähendas kaotusseisu minimaalseks. Rohkem City siiski ei libastunud ja üleminutitel vormistas Gabriel Jesus lõppskooriks 3:1.