fbpx
Close

Atletico on saamas Barcelonast tugeva täienduse, kaks mängumeest lahkumas

Avatar

Suarez-Messi-Dembele. Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania üks tippklubidest Madridi Atletico on meedia teatel lähiajal seotud mitme olulise üleminekuga, mille seas lahkub ründaja Alvaro Morata ja paremkaitsja Santiago Arias, aga võistkonda saabub Barcelonast uruguaylasest ründeäss Luis Suarez.

2014-2016 samuti Juventust esindanud hispaanlane Morata on liikumas tänavuseks hooajaks sinna laenule, mille eest teenib Atletico ligi kümme miljonit eurot. Seejärel on Juventusel võimalik varasemalt veel Madridi Realis ja Londoni Chelsea’s pallinud ründaja 45 miljoni euro eest välja osta. Sky Sport Italia teatel on aga lepingus juures võimalus, et laenulepingut esmalt ühe hooaja võrra pikendada.

Juventus oli esmalt huvitatud kahest vanameistrist: 34-aastasest Edin Džekost ja 33-aastasest Luis Suarezest. Esimese puhul ei taha AS Roma aga kokkuleppele jõuda enne, kui Napolilt pole poolakat Arkadiusz Milikut kätte saadud. Suareze puhul tuli käiku aga vägagi kentsakas asjaolu – tal kuluks Itaalia passi saamiseks liiga kaua aega. Nii pööras valitsev Itaalia meister pilgud lõpuks oktoobris 28-aastaseks saava Morata poole.

Atletico spordidirektor Andrea Berta kinnitas muuhulgas, et 28-aastane Kolumbia koondislane Arias on samuti klubist lahkumas ning läbirääkimistes ollakse Roma, Evertoni ja Pariisi Saint-Germainiga. Leverkuseni Bayeri ta välistas. “On võimalik, et võime ta saata laenule, mille käigus võib ta lahkuda lõplikult, kui on kümme kohtumist [uues klubis] kirja saanud,” sõnas Berta endise Lissaboni Sportingu ja Eindhoveni PSV mängumehe kohta, kellel on leping Atleticoga 2023. aasta suveni.

Onda Cero väitel on Atletico ka täiendust saamas just Suareze näol. Peatreener Diego Simeone ning klubi tegevjuht Angel Gil Marin on kuuldavasti olnud ründetähega tihedas suhtluses. Suarez lõi küll mullu vigastust trotsides Barcelona eest 21 väravat, aga uue peatreeneri Ronald Koemani plaanides mees pole. Kui selgus, et Juventusega Suarez kokkuleppele ei jõua, siis Barcelona võtmefiguuri Lionel Messi palvel anti talle võimalus Kataloonia tippmeeskonnas jätkata, aga praeguseks on selge, et sinna ta enam ei naase. Lepingut on Suarezel ametlikult alles veel aasta jagu, millest poole maksab Barcelona ära.

scroll to top