fbpx
Close

Endine Manchester Unitedi tähtmängija on teist korda La Liga poole vaatamas

Avatar

Javier Hernandez. Foto: Reuters/Scanpix

Karjääri jooksul kuus hooaega Inglismaa kõrgliigas pallinud Javier Hernandez on Sky Sportsi teatel lahkumas Hispaaniasse.

31-aastase Mehhiko koondislase parimad ajad möödusid Manchester Unitedis, kelle ridadesse ta aastatel 2010-2015 kuulus. Sellest viimasel hooajal siirdus ta aga mõneti ootamatult Real Madridi laenule ja hiljem müüs United mehe mängijaõigused Leverkuseni Bayerile. Bundesligas suutis ta head minekut näidata, lüües erinevate sarjade peale 73 mänguga 39 väravat ja nii tõi West Ham United ründeässa ligi 20 miljoni euro eest Premier League’i tagasi.

West Ham on viimastel hooaegadel suutnud olla Inglismaa tippseltskonnas konkureeriv, aga kokkuvõttes on piirdutud “tubli keskmiku” tiitliga. See on ka üks põhjustest, miks on Hernandez teisi variante kaalumas ja nüüd on päästerõngast ulatamas Hispaania kõrgliiga mullune viies ja hetkel La Ligas esikohta hoidev Sevilla.

West Hamile oleks samuti kasulik Hernandezist loobuda, sest tema leping lõppeb kümne kuu pärast ja siis võib mängija juba vabaagendina klubist lahkuda. Lisaks nähakse selles käigus positiivset osa ka talvise üleminekuakna sees – Inglismaal teatavasti praegu enam uusi mängijaid osta ei saa ja Hernandezist vabaks jäänud palgaraha suunatakse suure tõenäosusega viie kuu pärast mõne uue mängumehe peale.

scroll to top