Tottenhami perfektne algus sai koleda lõpu, aga Arsenali kurb seeria jätkus samuti

Inglismaa kõrgliiga neljanda vooru viimases mängus kohtusid vihased linnarivaalid Londoni Arsenal ja Tottenham Hotspur. Sel korral parimat välja ei selgitatud.

Tottenhami peatreener Mauricio Pochettino andis juba paari päeva eest mõista, et tänavuse hooaja tulemused pole ootustele vastanud (raske võit Aston Villa üle, viik Manchester Cityga ja ootamatu 0:1 kaotus Newcastle Unitedilt). Suurt rolli olevat selles mänginud siiani painav 1.juuni Meistrite liiga finaalmäng Liverpooliga, mis teadupärast 0:2 kaotati. Lisaks sellele räägiti meedias, et põhitegijad Christian Eriksen ning Jan Vertonghen võivad olla veel lahkumas, kuigi mõlemad alustasid nüüd algkoosseisus.

Hoolimata murepilvedest oli Totenhami algus fantastiline. Kohtumise kümnendal minutil tegi Erik Lamela pealelöögi, Arsenali väravavaht Bernd Leno tõrjus selle, aga tegi seda nii õnnetult, et Christian Eriksen sai mänguvahendi paarilt meetrilt tühja väravasse lükata. 39. minutil tegi võõrustajate poolkaitsja Granit Xhaka penaltiväärilise vea Heung-min Soni vastu ja loetud hetked hiljem kasvatas Harry Kane eduseisu.

Sellega polnud mäng aga kaugeltki tehtud ja Arsenali eest lõi Alexandre Lacazette teise poolaja alustuseks ühe värava tagasi. Vägagi lahtine mäng mõlemalt poolelt päädis 71. minutil viigiväravaga, kui Matteo Guendouzi tsenderdusele sai õigel hetkel jala vahele Pierre-Emerick Aubameyang ning seis oligi 2:2. Kohtumise jooksul särasid nii Leno kui ka Hugo Lloris suurepäraste tõrjetega ja mitmeid häid väravavõimalusi omas Son. 80. minutil oli omakorda Aubameyang saatnud palli väravasse, aga videokohtuniku abiga fikseeriti suluseis. Kuuendal üleminutil tegi Tottenhami poolelt lubava pealelöögi veel Moussa Sissoko, aga võrk ei sahisenud ja tuline ning haarav vastasseis lõppes viigiga.

Kumbki meeskond ei saa tulemuse osas sugugi õnnelik olla. Arsenal on nüüd kuus kohtumist järjest alates 2015. aasta 7. veebruarist jäänud Tottenhami vastu võiduta, ent tabelis paiknetakse hetkel siiski kõrgel viiendal kohal. Tottenham asub üheksandal positsioonil ning on suutnud kõigest viis punkti nelja vooruga koguda. Tabeliliidril Liverpoolil on kirjas 12 silma.