fbpx
Close

Ei lõpeta karjääri! Juventuse legendid panid uueks hooajaks allkirjad paberile

Avatar

Torino Juventus. Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Vanameistrid Gianluigi Buffon (42) ja Giorgio Chiellini (35) pole endiselt putsasid varna riputamas ning itaallased on tuleval hooajal samuti Torino Juventuse ridades jätkamas.

Mõlemad pikendasid lepingut ühe aasta võrra, mis tähendab, et selle lõppedes on Buffon 43-aastane ja 14. augustil sünnipäeva tähistav Chiellini 37-aastane. Juventuse poolelt anti teada, et lepingupikenduse puhul on tegemist kui auhinnaga lojaalsuse ja kvaliteedi eest, mida mehed on klubi heaks aastate jooksul pakkunud.

“On mängijaid, kes ei vaja tutvustamist. Need on meistrid, kelle lugu räägib enda eest ja kelle side särgiga, mida nad kannavad, on lahutamatu. Nad on eeskujud väljakul ja riietusruumis, liidrid, edasiliikuvad jõud, Bianconeri DNA kandjad, kes kannavad seda kui teist nahka. Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, kaptenid, legendid. Bianconeri algusest, Bianconeri igavesti. Ja et seda kinnitada, juhuks kui on vaja, on nende lepingute pikendused saanud ametlikuks veel üheks aastaks: 2021!” seisis Juventuse kodulehe teadaandes.

Kuigi Buffon ja Chiellini on kahtlemata legendaarsed mängumehed Juventuse poolelt, siis tänavusel hooajal on mõlemad tagaplaanile jäänud. Buffon on saanud Serie A-s kõigest seitse kohtumist kirja ning esikinda roll on selgelt olnud poolaka Wojciech Szczesny oma. Viimati käis ta platsil eelmise aasta 18. detsembril 2:1 võidumängus Sampdoria vastu. Juventust on Buffon esindanud 2001-2018 perioodil 696 korral. 2018/19 hooajal pallis ta Pariisi Saint-Germainis.

Chiellini puhul oli olukord veelgi õnnetum, sest keskkaitsja sai juba hooaja avamängus raske jalavigastuse, mis jättis ta veebruarini platsilt eemale. Seejärel tuli koroonaviirusest tingitud paus peale ja siiani pole ta teist korda sel hooajal väljakul käinud. Chiellini on Juventuses olnud alates 2005. aastast, olles kirja saanud üle 500 kohtumise ja löönud ka 36 väravat.

scroll to top