Ei libastu: Bayern on kahe võidu kaugusel Saksamaa meistritiitlist

Serge Gnabry. Foto: AP/Scanpix

Saksamaa kõrgliiga 30. vooru laupäeval toimunud mängudes ei jätnud liider Müncheni Bayern sõnaõigust Leverkuseni Bayerile. Võidu sai kirja ka nende suurim konkurent Dormtundi Borussia, kuid RB Leipzig jäi üllatuslikult võidust ilma.

Kui Dortmund sai napilt, Emre Cani 58. minuti väravast jagu Berliini Herthast, siis Leverkuseni Bayeri ja Müncheni Bayerni vahelises matšis haaras kodumeeskond mõneti ootamatult kümnendal minutil Lucas Alario tabamusest eduseisu. Sellele vastas Bayern siiski jõuliselt: Kingsley Comani, Leon Gortezka ja Serge Gnabry abiga mindi poolajaks 3:1 ette ja Robert Lewandowski suurendas 66. minutil eduseisu veelgi. Florian Wirtz tõi Leverkuseni 89. minutil küll veel lähemale, aga viigini jõuda oli selgelt liiga hilja.

Samuti kõrget kohta jahtivat RB Leipzigit tabas koduväljakul tabeli viimase Paderborni vastu suur tagasilöök. 27. minutil viis Patrik Schick küll võõrustajad juhtima, kuid avapoolaja lõpus sai kaitsemängija Dayot Upamecano oma teise kollase kaardi ja nii tuli Leipzigil ajada teisel poolajal läbi arvulises vähemuses olles. Tippklubile omaselt suudeti selle olukorraga ka peaaegu toime tulla, aga üleminutitel said saatuslikuks, kui Christian Strohdiek viigistas seisu ja kolme võidupunkti Leipzig ei saanud.

Bayern on tabeliliider 30 punktiga ning lähim jälitaja Dortmund jääb seitsme punkti kaugusele. Seega vajab Bayern veel kahte võitu, et Saksamaa meistritiitel juba kaheksandat järjestikust aastat kindlustada. Leipzig järgneb 59 punktiga ning Mönchengladbachi Borussial ja Leverkuseni Bayeril on kummalgi kirjas 56 silma.