Eelmise hooaja poolfinalistid PSG ja RB Leipzig võtsid raske võidu ning muutsid alagrupis seisu ülipõnevaks

Paris Saint-Germain's forwards Kylian Mbappe, Neymar Jr. and Mauro Icardi (C) celebrate a goal with defender Juan Bernat (R) during the French Ligue 1 football match between PSG and Amiens SC at Parc des Princes stadium in Paris, FRANCE, 21/12/2019.//JEE_psgami.08/1912222017/Credit:J.E.E/SIPA/1912222018

UEFA Meistrite liiga alagrupiturniiril peeti kolmapäeval ära viienda vooru viimased mängud. Suure võidu said kirja Club Brugge, Barcelona, Torino Juventus ja Londoni Chelsea. Ainsana tegid viigi Dortmundi Borussia ja Rooma Lazio. H-alagrupis, kus võidu teenisid eelmisel hooajal Meistrite liiga poolfinaalis vastamisi läinud Pariisi Saint-Germain ja RB Leipzig, selguvad edasipääsejad alles viimases voorus.

Pariisi Saint-Germain asus võõrsil Manchester Unitedi vastu juba kuuendal minutil juhtima, kui terava nurga alt virutas palli võrku Neymar. 32. minutil pääses Unitedi poolelt löögile Marcus Rashford, kes vastaste poolkaitsja Danilo Pereira rikošeti abiga seisu viigistas. 69. minutil taastas PSG uuesti eduseisu keskkaitsja Marquinhose abiga ja loetud hetked hiljem jäi United ka vähemusse Fredi punase kaardi tõttu. Üleajal vormistas lõppskooriks 3:1 Neymar.

H-alagruppi juhib United ning järgnevad PSG ja RB Leipzig, kes alistas päeva esimeses mängus 4:3 Istanbuli Basaksehiri. Kui türklaste Basaksehiri jaoks on edasipääsu lootused kadunud, siis ülejäänud meeskonnad on kõik üheksa punkti peal. United kohtub viimases voorus Leipzigiga ja PSG võõrustab Basaksehiri. United on igal juhul edasi, kui suudab kaotust vältida. PSG pääseb edasi, kui võidab või viigistab, aga viimase puhul tuleb neil loota, et Leipzig ei suuda Unitedit võita. Leipzig on edasi, kui võidab, aga kui viigistatakse, siis tuleb neil loota, et Basaksehir võidab PSG-d.

Raphael Guerreiro viis Dortmundi kodumängus Lazio vastu poolajaks juhtima, aga klubi endine mängumees, itaallasest ründaja Ciro Immobile viigistas 67. minutil skoori, mis ühtlasi jäi matši viimaseks tabamuseks. Taas Lionel Messile puhkust andnud Barcelona teenis võõrsil 3:0 võidu ungarlaste Ferencvarose üle. Juventus alistas sama tulemusega koduplatsil Kiievi Dünamo. Chelsea oli võõral väljakul koguni 4:0 üle Sevillast, kõik väravad kanti seejuures Oliver Giroud’ nimele.

Istanbuli Basaksehir – RB Leipzig 3:4

FK Krasnodar – Rennes 1:0

Club Brugge – Peterburi Zenit 3:0

Dortmundi Borussia – Rooma Lazio 1:1

Budapesti Ferencvaros – Barcelona 0:3

Torino Juventus – Kiievi Dünamo 3:0

Manchester United – Pariisi Saint-Germain 1:3

Sevilla – Londoni Chelsea 0:4