fbpx
Close

Miks on kasvanud panustamine jalgpallimängudele niivõrd populaarseks?

Avatar

Foto: Thomas Serer/Unsplash

Viimastel aastatel on Eesti spordiennustused üha enam panustamas ühele maailma populaarseimale spordialale – jalgpallile. Tänu tänapäeval kasutajale mugavaks tehtud online kasiinodele, ei pea tegelikult mänge enam isegi jälgima, mis teeb jalgpallist atraktiivse spordi, mille peale panuseid asetada, küll aga neid kes on paremini spordiga kursis saadab suurem edu.

Võrreldes laineid löövate sportidega – tennise ja korvpalliga, peetakse jalgpalli tihtipeale liiga ettearvamatuks, kuid selline arvamus on pigem kinni kultuurilistes eripärasustes. Jalgpallisõbrad teavad, et mängu enda iseloom on just üks faktoritest miks jalgpall kohalikul maastikul nii kõrge on. Mängu kaasahaaravus ja kiire tempo tagavad, et põnevusest kunagi puudust ei tule ja need kes on käinud kohapeal matše vaatamas teavad kindlasti väga hästi, kuidas jalgpall pead pöörama paneb.

Märkimisväärsele tõusule annab jõudsalt hoogu juurde ka fakt, et võrreldes paljude teiste spordialadega on jalgpallile võrdlemisi lihtne panustada. Panuse esitamisel on vaja teha valik kahe võistkonna vahel, ning enamasti favoriidi saab ära tuvastada tutvudes ATP tabeliga, mis järjestab ala parimad sportlased. Muidugi on see info otse saadaval kihlveo lehtedel panustades, nii et liiga palju uurimistööd tegema ei pea. Küll, aga on parem natukene eelnevalt uurida kes parajasti on paremas vormis, sest üllatusi võib alati ette tulla.

Jalgpallis ei pea ka kohtunike vigadega tavapäraselt arvestama, kuna enamus suurturniire peetakse kõrgtehnoloogiaga, mis elimineerib inimlikud vead ja võimaldab igal sportlasel mängida oma võimete piirides ilmas, et tulemused oleks manipuleeritud. Kuigi tehnoloogia ei ole paljude meelest spordile sobilik lisandus, siis kiirelt liikuvale jalgpallile, kus ka kõige terasem kohtunik võib eksida on see väärtuslik boonus. See ei aita mitte ainult sportlasi, vaid ka panustajaid, kes saavad rahus olla ja teada, et nende panuste tulemused otsustatakse läbi ausa mängu, mitte kohtunike eksimuste põhjal.

Kindlasti tuleb välja tuua, et erinevalt teistest spordialadest, ei ole jalgpallis hooaega, mistõttu saab jalgpallile panuseid asetada peaaegu, et aastaringselt. Kogu aasta vältel toimuvad mitmed väiksemad turniirid ning neli suuremat meistrivõistlust: FIFA World Cup, UEFA Champions League, UEFA European League, Copa America, ning Lõuna-Ameerika Champions League ehk Copa Libertadores. Iga suurema ja väiksema turniiri peale panustamise võimalus on ka olemas kohalikes online kasiinodes. Mitmed turniirid ja võistlused tagavad selle, et parimad jalgpalli meeskonnad saavad pidada aastas väga palju mänge, mis tähendab, et panuse asetajal on lai valik potentsiaalsed matše, millega õnne proovida.

Kes soovivad veelgi enam detailidesse langeda saavad panustada kas kogu mängu tulemusele või igale poolajale eraldi. Veebis panustamine lubab ka mängijal asetada panuseid igale eraldi punktile.

Viimase marginaalse faktorina võiks välja tuua panustamisest tuleneva dopamiini, aju tasustamissüsteemi, mis vallandub, kui teeme midagi, mis tekitab hea tunde – näiteks eeluurimine, panustame ja  jalgpallile panustamisega tulenev potensiaalne võit

Kuigi pealispinnalt paistab jalgpallile panustamine loogiline, siis soovitaks kindlasti lähemalt uurida mida Eesti spordiennustused pakuvad, ning üle vaadata omavaheliste mängude eelnevad tulemused, et saada parem ülevaade toimuvast ja kindlustada endale võit!

Lõpetuseks, võttes arvesse jalgpalli globaalse populaarsuse, mõistetavad reeglid ja emotsioonid on lihtne mõista, miks jalgpall on muutunud niivõrd populaarseks kihlveovõimaluseks meie koduses Eestis. Kõigile meile ju meeldib põnevus, draama ja tipp-sport mida kõike ja enamagi pakub jalgpallile panustamine.

scroll to top