Põhimeesteta Bayern pääses kaotusest; Liverpool kasutas vastase eksimuse ära, City jäi nullile

UEFA Meistrite liigas tehti teisipäeval algust alagrupiturniiri viienda mänguvooruga. Kui päeva esimeste mängude sekka kuulus üllatustulemus Madridi Reali 0:2 kaotuse näol Donetski Šahtarile, siis samaväärne oli väravateta viik Porto ja Manchester City vahel. Liverpoolile piisas võiduks ühest väravast, olulised kolm punkti sai tabelisse Milano Inter.

Viimasel ajal kahvatute esitustega silma paistnud Liverpool oli viimati Meistrite liigas 0:2 kaotanud Atalantale. Järjekordne kodumäng oli nüüd ees ootamas Amsterdami Ajaxiga ning paistis, et sellest kujuneb sama stsenaariumiga matš, sest avapoolajal väravaid ei nähtud. Otsustavaks sai aga Ajaxi väravavahi Andre Onana 58. minuti eksimus, mil kamerunlane arvas, et tsenderdusest tulnud pall liigub otsajoonest auti, aga märkamata jäi tal Curtis Jonesi sööst ning 19-aastane inglane pani palli võrku.

Inter vajas Mönchengladbachi Borussia vastu igal juhul võitu, et alagrupis ellu jääda ning lootused edasipääsuks säilitada. Matteo Darmian viis omad 17. minutil ette, kuid võõrustajate poolelt viigistas avapoolaja lõpus Alassane Plea. Romelu Lukaku abiga oli Inter 73. minutiks 3:1 ette pääsenud, kuid Plea vähendas ligi veerand tundi enne normaalaja lõppu vahe minimaalseks. Kübaratrikki noolinud prantslane toimetas mänguvahendi ka 83. minutil postide vahele, kuid see tabamus suluseisu tõttu ei lugenud ning Inter sai lõpuks raske võidu kätte.

Müncheni Bayern reisis võõrsile Madridi Atletico vastu mitmete põhimängijateta, kelle seas näiteks Manuel Neuer, Robert Lewandowski, Joshua Kimmich ja Leon Goretzka. Atletico oli seega favoriit ja 26. minutil juhtima ka pääseti Joao Felixi väravast. Bayern siiski nullile ei jäänud ja suutis viigipunkti välja võidelda, kui 86. minutil oli kasutada penalti, mille Thomas Müller edukalt ära realiseeris.

Moskva Lokomotiv – Salzburgi Red Bull 1:3

Donetski Šahtar – Madridi Real 2:0

Atalanta – Herningi Midtylländ 1:1

Madridi Atletico – Müncheni Bayern 1:1

Mönchengladbachi Borussia – Milano Inter 2:3

Porto – Manchester City 0:0

Liverpool – Amsterdami Ajax 1:0

Marseille’ Olympique – Piraeuse Olympiakos 2:1