fbpx
Close

Derby d’Italias mängitakse ainult võidu peale

Avatar

Chiellini-Dybala-Pjanic derbivõitu tähistamas. Foto: AFP/Scanpix

Nii kutsutakse Inter Milani ja Torino Juventuse vahelist vastasseisu. Mõlemad edukad ja suured nimed Euroopas ja ka mujal maailmas, ent enam ei mängi mõlemad tiitlile. Nii on see juba olnud mitmeid hooaegu, ent mõlema jaoks on võit kulla hinnaga: üks mängib tiitlile, teine pääsule Meistrite liigasse.

Läinud nädalal sai Juventus valusa kaotuse Napolilt, kes tõusis võiduga vaid punkti kaugusele tiitlikaitsjatest. Lühidalt öeldes on tiitel Juventuse kaotada ja Napoli võita. Esimene katsumus on juba laupäeval, kui külla minnakse Interile.

Kuigi hooaja alguses loodeti, et äkki mängitakse tiitlile, siis reaalsus on hetkel viies koht, ent Meistrite liiga pääs on vaid punkti kaugusel: kolmandal ja neljandal kohal on Rooma klubid ning võrdsetel punktidel.

Kuna lõpuni on vaid neli mängudevooru ehk õhus on 12 võidetavat punkti, on iga punkt mõlemale ülimalt vajalik.

Tabeliliider Juventus on Optibeti silmis selge favoriit ja nende võidu korral saab raha 2,4-kordselt tagasi.

Interi kaptenile Mauro Icardile meeldib kõigi vastu skoorida ning viimasel korral, kui Juve oli külas, lõi Icardi oma tiimi esimese värava – teise lisas äär Ivan Perisic ja 2:1 võit andis kodutiimile magusad kolm punkti.

Seetõttu pole üllatuseks, et Icardi ja Perisic on favoriidid skoorimises. Juventusel on vastu panna Gonzalo Higuain, Paulo Dybala ja Mario Mandžukic.

 

scroll to top