Conte taktika toimis valatult: viis vastuseta väravat löönud Inter sammus Euroopa liiga finaali

Antonio Conte. Foto: Action Images - Reuters/Scanpix

Milano Interist sai tänavuse hooaja Euroopa liiga teine finalist, kui Donetski Šahtarile ei jäetud esmaspäevases poolfinaalis mingit võimalust ja Itaalia kõrgliiga hõbedameeskond teenis ülekaaluka 5:0 võidu.

Šahtari meeste valesöödu lõikas 19. minutil Nicolo Barella vahelt, kes tsenderdas palli trahvikasti Lautaro Martineze suunas ning 1:0 oli olemas. Vastased püsisid küll veel pikalt mängus ja olid ka mõnel juhul viigiväravale lähedal, aga see lootus kustus sisuliselt 64. minutil, mil Marcelo Brozovici nurgalöögi järgselt suunas mänguvahendi peaga võrku Danilo D’Ambrosio.

Edasi jätkus Martineze ja Romelu Lukaku etteaste. Esmalt andis Lukaku 74. minutil argentiinlasest meeskonnakaaslasele täpse söödu ja seis oli nii 3:0. Seejärel toimus vastupidine koostöö ning 84. minutil lõi Lukaku oma teisegi värava, mille puhul oli söödu andjaks keskkaitsja Stefan de Vrij.

21. augustil toimuvas finaalis tuleb Interil rinda pista Sevillaga, kelle puhul on tegemist Euroopa liiga ajaloo kõige edukama klubiga.