fbpx
Close

Chiellini: Balotellil polnud mingit austust, ta vääris kõrvakiilu

Avatar

Mario Balotelli. Foto: AP/Scanpix

Torino Juventuse ja Itaalia koondise keskkaitsja Giorgio Chiellini ütles La Reppublica vahendusel, et ilmselt koondisemängudega lõpparve teinud Mario Balotelliga tal enam mingit läbisaamist pole. Kriitikat jagus ka Fiorentinas, Juventuses ning Milano Interis pallinud brasiillasest poolkaitsja Felipe Melo suunas.

Chiellinil ajas hinge täis 2013. aastal toimunud Maailmajagude karika turniiril toimunud kohtumine Brasiiliaga, mille Itaalia koondis kaotas 2:4. Oma alagrupis jäädi kolmandaks, edasi ei pääsetud ning Chiellini sõnul ei aidanud Balotelli üldse oma meeskonda. Kuigi praegune Itaalia koondise juhendaja Roberto Mancini, kes Balotelliga ka Manchester Citys koos töötanud, ütles, et ründemehe jaoks on võimalused veel alles Itaaliat esindada, siis tõsiasi on see, et viimase viie aasta jooksul on Balotelli saanud vaid kolm koondisekutset.

“Balotelli on negatiivne isik, kellel puudub meeskonna suhtes austus. 2013. aastal Brasiilia vastu ei aidanud ta meid üldse. Ta vääris kõrvakiilu. Mõni arvab, et ta on maailma viie parima mängija seas, aga ma pole isegi mõelnud, et ta võiks kuuluda esikümne või kahekümne parima sekka,” lajatas 35-aastane Chiellini.

“Felipe Melo on veelgi hullem, kõige hullematest kõige hullem. Ma ei suuda taluda inimesi, kellel puudub austus ja kes tahavad alati vastutuult minna. Temaga oli alati mingi arusaamatus. Ütlesin treeneritele, et ta on kui mädanenud õun. Ma ei pea vimma ega hooli sellest enam. Kui pean nendega midagi jagama, siis teen seda. Ma pole igaühe parim sõber, aga nemad on ainsad kaks, kes on ületanud igasuguse talutavuse piiri. Küsimus pole selles, kas mängid hästi või halvasti või on sul lihtsalt halb päev, vaid et sul puudub austus ja su sees pole midagi. Ühe korra saab sellega leppida, aga kui see juhtub taas, siis mitte.”

Suure rivaali Interi kohta ütles teenekas itaallane lühidalt: “Ma vihkan neid samamoodi, nagu Michael Jordan Detroit Pistonsit. Jalgpallis on sportlik vihkamine hädavajalik.”

Kõigi eelduste kohaselt on Chiellini oma karjääriga vaikselt lõpparve tegemas ja tänavuse hooaja on mees pidanud raske põlvevigastuse tõttu sootuks vahele jätma. Juventuses on Chiellini aga legendi staatuses – 2005. aastal pärast AS Romast lahkumist on ta seal üle 500 mängu pidanud. Itaalia koondist on ta esindanud 2004. aastast alates 103 matšis.

scroll to top