fbpx
Close

FIFA alustas Manchester Unitedisse siirdunud Fernandesi ülemineku uurimist

Avatar

Bruno Fernandes. Foto: Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Jalgpalliliit FIFA on alustanud uurimist Manchester Unitedi portugallasest poolkaitsja Bruno Fernandesi ülemineku osas, sest mehe endine koduklubi Sampdoria väidab, et osa üleminekusummast peavad ka nemad saama.

25-aastane Fernandes siirdus Unitedi ridadesse jaanuaris ligi 80 miljoni euro eest oma kodumaa tippklubist Lissaboni Sportingust. 2016/17 hooajal pallis Fernandes aga Sampdorias, kust liikus umbes 8,5 miljoni euro eest Sportingusse. Nüüd nõuab Sampdoria kümmet protsenti Unitedi ja Sportingu vahelisest üleminekusummast, sest väidetavalt just seda osa hõlmas omakorda Sampdoria ja Sportingu vaheline varasem kokkulepe.

“Saame kinnitada, et 2020. aasta 3. aprillil andis Itaalia klubi Sampdoria FIFA kaudu sisse Portugali klubi Sportingu vastu nõude seoses finantsiliste kohustustega, mis on määratud Bruno Fernandesi lepingus. Asjaolusid uuritakse ning järelikult me ei saa rohkem kommenteerida,” sõnas FIFA esindaja.

Kui ka United peaks veel mingi summa lisaks välja käima, siis igal juhul läheks see asja ette. Pärast Fernandesi liitumist ja enne koroonaviiruse puhangut oli United väga hea hoo kätte saanud, olles 11 järjestikuses mängus kaotust vältinud. Meeskonnakaaslane Fred kinnitas väljaande Trivela vahendusel samuti, et Fernandes on aidanud klubi tõusuteele: “Meil oli enne koroonaviirust hea periood käsil. Tegutsesime Premier League’is ja Euroopa liigas väga hästi. Meil oleks olnud võimalus Euroopa liiga ka ära võita, kui pausi poleks nüüd sisse tulnud. Meeskond hoidis ühte, aitasime üksteist. Mängude puhul oli meil teistsugune vaade ja arenesime väljakul. Muutusime koos paremaks ja Bruno Fernandesi saabumine oli meile tähtis, kes tõi keskväljale sujuva muutuse. Tuleb tunnustada ka peatreener Ole Gunnar Solskjaeri ja tervet võistkonda, sest meil oli väga hea minek käsil.”

scroll to top