fbpx
Close

De Bruyne: Pep’i taktika selgitused ajavad pea lõhki

Avatar

Pep Guardiola ja Kevin de Bruyne. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester City keskväljamees Kevin De Bruyne ütles Bleacher Report’i poolt korraldatud intervjuus korvpalliliiga NBA Los Angeles Lakersi mängumehe Alex Carusoga, et tema koduklubi peatreeneri Pep Guardiola taktika lahtimõtestamised on mängijatele äärmiselt mahukad.

De Bruyne liitus Cityga 2015. aastal ja on nüüdseks klubiga kahel korral Inglismaa meistritiitli võitnud. Guardiola saabus Citysse aga aasta hiljem, olles kolmel eelneval hooajal Müncheni Bayerniga Saksamaa meistriks kroonitud. Barcelonas, kus Guardiola võitis kõik, mis võimalik, tõi ta mängustiili niinimetatud tiki-taka sisse, mille on kaasanud ka Bayernis ja Citys. Aastate jooksul on temast välja kujunenud taktikaline geenius ning De Bruyne tunnistas, et Guardiola selgitused on kohati ikka väga üle pingutatud.

“Praegu leian, et on lihtne. Mõnikord saan aru, et ta seletab mõningatele mängijatele väga palju, kui meil koosolek on. Jalgpallis on taktika, aga see pole nagu NFL. Kui uued mängijad saabuvad, siis on neil mõned kohtumised ja alguses räägib ta nendega väga palju taktikast. Jalgpallis sa ei hakka üleliia mõtlema, vaid tegutsed. Sa tead mõningaid asju juba, mida pead tegema, aga lõpuks mõeldakse ikka, et pea justkui plahvataks [Guardiolat kuulates],” rääkis De Bruyne.

Belgia koondislane lisas ühtlasi, et Guardiola ei pane niivõrd palju rõhku mängijatega läbisaamisele, vaid pigem hoiab distantsi. Seda põhjusel, et kedagi ei eelistataks ega solvataks. “Mu arvates on esimene asi taktika. Suhteid mängijatega on võib-olla mõnikord raske ehitada, sest sul on 25 mängijat ja igaühte isiklikult tunda ongi keeruline. Kui oled peatreener, siis alati tulebki ka mingit distantsi hoida. Võib-olla kui 10-15 aasta pärast olen karjääri lõpetanud, siis saab näha teistsuguseid suhteid mängijatega. Aga meil on võimatu omada peatreeneriga lähedast läbisaamist, sest sel juhul hakkaksid 24 mängija käest küsima, kes omakord ütleksid: “Jah, sa mängid ainult peatreeneri pärast.” See poleks aga võimalik.”

scroll to top