fbpx
Close

Brightoni uus peatreenerikandidaat “tegi Rootsis Solskjaeri” ning on saanud kiita ka tipptreenerite muusalt

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: AFP/Scanpix

Norra ja Rootsi on omavahel tuttavad juba viikingite ajast saadik, kui Ragnar Lothbrok maid vallutas ning rüüsteretki pidas. Nüüd on Manchester Unitedi peatreener saamas endale konkurendi Skandinaavia parimale peatreenerile, vahendab Sky Sports.

Graham Potter on sündinud Inglismaal ning hetkel veel on ta esiliigaklubi Swansea peatreener. Tema teenete vastu tunneb huvi Chris Hughtonile hundipassi andnud Brighton, kes saaks Potterile pakkuda võimalust Premier League’is.

Solihullis sündinud 43-aastane peatreener mängis 1990-ndatel West Bromwichi, Stoke’i ja Southamptoni eest, kuid treeneritööd alustas ta 2010. aastal hoopis Rootsis Östersundi klubiga. Kolmel korral tõusis ta ikka ja jälle esiliigast Allsvenskanisse ning eelmisel hooajal viis ta Östersundi, nagu Solskjaergi oma koduklubi Molde, Euroopa liiga alagrupiturniirile.

See hooaeg äratas huvi Inglismaal ning Swansea otsustas ta endale napsata. Teda peetakse uuenduslikuks treeneriks ja saanud kiita ka mitmete tipptreenerite muusalt Marcelo Bielsalt.

scroll to top