Chelsea võttis Leicesteri üle karikafinaali kaotuse eest magusa revanši, Manchesteri klubid suutsid kahe peale puntki teenida

Inglismaa kõrgliigas toimus teisipäeval neli hooaja eelviimase mänguvooru kohtumist. Londoni Chelsea, kes hiljuti pidi Inglismaa karikafinaalis Leicester City 1:0 paremust tunnistama, sai nüüd sama vastase üle võidu. Edukas oli ka Leeds United. Võidupunktid andis käest Manchester United, täielikult jäi punktidest ilma samuti eduseisu omanud Manchester City.

Timo Werner pani Chelsea’ poolelt 35. minutil võrgu sahisema, kuid videokordus kinnitas, et sakslane mängis palli käega ja tabamus jäi lugemata. Leicester ei suutnud samuti avapoolajal väravat lüüa, aga 47. minutil sai siiski Chelsea oma tahtmise, kui nurgalöögist tulnud palli suunas postide vahele keskkaitsja Antonio Rüdiger. 66. minutil realiseeris penalti Jorginho ja kuigi Kelechi Iheanacho vähendas 76. minutil Leicesteri jaoks kaotusseisu minimaalseks, võttis Chelsea vajaliku võidu ära Meistrite liigat silmas pidades.

United võõrustas juba liigast väljakukkumise kindlustanud Fulhami ning Edinson Cavani viis 15. minutil omad fantastilisest kauglöögist juhtima. Lõppsõna jäi Fulhami kaitsemängijale Joe Bryanile, kes 76. minutil seisu viigistas ja punktid läksid lõpuks jagamisele.

Meistritiitli kindlustanud Manchester City läks võõral väljakul Brighton & Hove Albioni vastu Ilkay Gündogani tabamusest juba teisel minutil juhtima, aga kaheksa minutit hiljem jäädi vähemusse, kui punase kaardi võttis Joao Cancelo. Teine poolaeg algas siiski Phil Fodeni väravaga, kuid paar minutit hiljem vähendas Leandro Trossard kaotusseisu Brightoni jaoks minimaalseks. Brightonil õnnestuski suur tagasitulek teha, kui 72. minutil viigistas Adam Webster seisu ja võiduvärava eest kandis 76. minutil hoolt Dan Burn.

Leeds United oli võõrsil 2:0 parem Southamptonist. Mõlemad tabamused sündisid teise poolaja viimase veerandtunni sees, kui skoori tegid Patrick Bamford ja Tyler Roberts.

Manchester United – Fulham 1:1

Southampton – Leeds United 0:2

Brighton & Hove Albion – Manchester City 3:2

Chelsea – Leicester City 2:1