Alisson päästis Liverpooli hooaja? Brasiillasest väravavaht vedas end trahvikasti ja lõi peaga võidutabamuse!

Alisson. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäevastes mängudes kujunes üheks tulisemaks lahinguks esiliigasse langeva West Bromwich Albioni ja mulluse meistri Liverpooli vaheline matš, kellest viimane sai lisaminutitel eriti dramaatilise võidu kätte.

Liverpool seis Premier League’is on juba mõnda aega olnud keeruline, sest mitmed üllatuskaotused ja punktide äraandmised on tekitanud olukorra, milles uuel hooajal UEFA Meistrite liigas kaasa löömine ei pruugi olla võimalik. Kui viimati suudeti 4:2 alistada Manchester United, siis hooaja ülejäänud kolm mängu West Bromwichi, Burnley ja Crystal Palace’i vastu on samuti vaja võita.

Premier League’i tippe kiusanud ja näiteks ka Londoni Chelseast 5:2 jagu saanud West Bromwich oli nüüdki Liverpoolile suureks probleemiks ja waleslasest ründaja Hal Robson-Kanu viis omad 15. minutil juhtima. Sadio Mane’ ja Mohamed Salah’ koostöö tulemusena viigistas Liverpool poolajaks seisu, kuid ühest punktist neile ei piisanud. Järgmine kolmveerandtund tabamusi ei toonud ja tiksuma hakkasid juba üleminutid. Neist viiendal oli vastase karistusalasse läinud ka Liverpooli väravavaht Alisson Becker, et nurgalöögist tulnud palli noolida. Brasiilia koondise puurilukk, kes lõppeval hooajal silma paistnud mitmete prohmakatega, sai aga nüüd hakkama vägeva saavutusega, kui saatis peaga palli West Bromwichi võrku ja tõi Liverpoolile äärmiselt olulised kolm võidupunkti ära.

Teistes mängudes võitis Tottenham Hotspur Harry Kane’i ja Pierre-Emile Höjbjergi abiga 2:0 Wolverhamtpon Wanderersi ning Crystal Palace sai Wilfried Zaha ja Tyrick Mitchell teise poolaja väravatest 3:2 jagu Aston Villast.

Päeva viimases mängus võõrustab Everton liigast välja langevat Sheffield Unitedit.