fbpx
Close

Bayern kinnitas, et jaanuaris minnakse taas Manchester City ääreründaja allkirja noolima

Avatar

Leroy Sane. Foto: Imago/Scanpix

Saksamaa valitsev meistermeeskond Müncheni Bayern pole alla andnud, et Manchester Cityst palgata Leroy Sane ja talvise üleminekuakna sees üritatakse mees enda ridadesse ära tuua.

23-aastane ääreründaja Sane oli Bayerni huviorbiidis ka suvel, kuid City küsis Bayerni jaoks absurdset hinda ning diil jäi katki. Saksamaa koondislase jaoks on Citys ka väga tihe konkurents ja tänavu pole ta raske põlvevigastuse tõttu (eeldatavasti on platsil tagasi 2020. aasta alguses – toim.) veel ühtegi minutit Premier League’is kirja saanud. Bayern on olukorda tükk aega pingsalt jälginud ja kui eelmise hooajaga lahkusid sealt nii Franck Ribery kui ka Arjen Robben, siis mõistagi otsitakse neile pikemas perspektiivis väärilisi asendusi.

Bayernis on ka muus osas, kui mängijate seas, vangerdusi toimumas. Nimelt valitakse klubile uut presidenti ja senine, Uli Hoeness, teatas, et tema ei kavatse jätkata. Küll aga on 67-aastane mees ühel lainel teemaga, mis puudutab Saned. “Peame ootama ja jälgima, kuidas tema taastumine kulgeb. Jaanuaris või veebruaris kogunevad uued liidrid, et selle teema üle arutada,” ütles Hoeness Sports Illustratedi vahendusel.

Kui tehing peaks õnnestuma, siis hakkab Sane pallima Niko Kovaci käe all. Bayern oli mullu tihti madalseisus vaatamata Saksamaa meistritiitli võidule ja üheks murekohaks peeti just horvaadist peatreenerit, aga Hoeness neid jutte ei mõista. “Ta on noor treener, kellel pole eriti rahvusvahelist kogemust, kuid ta on siiski võitnud kaks tiitlit ja ehitanud uue meeskonna. Probleem on selles, et kui me võidame, siis kõik ütlevad, et see pole liigale hea. Aga kui kaotame, siis kõik nõuavad vastutavate isikute tagasiastumist. Seega ma võidaks meelsamini Bundesliga.”

Hoeness lisas lõpetuseks, et Bayernist ei tohiks kunagi saada Manchester City või Paris Saint-Germaini sugune suurkulutajast klubi, mida on ta ka varasemalt maininud. “Meie fännid ja liikmed ei aktsepteeriks seda kunagi. Saame müüa ainult 30% oma osalustest. Kõik, mis seda ületab, vajab liikmete seas hääletamist ja vähemalt 75% peab olema heakskiit. Ma ei usu, et midagi sellist saaks meil kunagi juhtuda. Meie fännid tahavad jalgpalliklubi kui perekonda – ilma võlgadeta ja oligarhideta või riikideta, mis on kui sponsorid. Ma ei ütle, et nii ei tohiks olla, aga me valime teistsuguse tee.”

scroll to top