fbpx
Close

Barcelona esikinnas: ma ei tea jalgpallist midagi

Avatar

December 21, 2019, Barcelona, BARCELONA, Spain: 10 Lionel Messi from Argentina of FC Barcelona celebrating a goal during La Liga match between FC Barcelona and Deportivo Alaves at Camp Nou on December 21, 2019 in Barcelona, Spain. (Credit Image: © AFP7 via ZUMA Wire)

Hispaania tippklubis Barcelonas esiväravavahi rolli täitev sakslane Marc-Andre ter Stegen ütles El Pais’ vahendusel antud intervjuus, et teab üllatavalt vähe teiste jalgpallurite nimesid.

Saksamaa koondislasel on praeguseks juba vägagi silmapaistev karjäär olnud, olles võitnud maailmameistrivõistlused, Meistrite liiga ja samuti neli Hispaania meistritiitlit. Endine Mönchengladbachi Borussia mängumees ja hiljutiste uudiste põhjal Müncheni Bayerni huviorbiidis olev Ter Stegen aga tunnistas, et tema teadmised on jalgpallis tegelikult üpris piiratud.

“Inimesed naeravad, kui ütlen neile, et ma ei tea jalgpallist midagi. Ma ei jälgi just palju jalgpallimänge, välja arvatud siis, kui on head mängud või mul on mingi matšiga eriline seos või on sõber mängimas. Mõnikord küsitakse minult mõne mängija nime ja mul pole õrna aimu. La Ligas juhtub seda eriti tihti. Ma ei tea, kuidas neid kutsutakse. Aga hiljem kui mulle videot näidatakse, siis tean täpselt, kes see on. Mäletan paremini siis, kui näen, kuidas nad väljakul liiguvad, löövad või seisavad. See on natuke veider ja juhtub minuga siis, kui vastaseid analüüsime,” rääkis 27-aastane Ter Stegen.

Koroonaviirusest tingitud olukorra kohta ütles ta järgmist: “Seda olukorda saab näha negatiivsest poolest, sest me ei saa kodust lahkuda, aga mina seda selliselt ei näe. See on olukord, mis paneb meid palju rohkem väärtustama neid asju, millesse saame uskuda, mis on põhilised ja mis kokkuvõttes on ka tõsiselt tähtsad. Oleme oma töö tõttu igapäevaselt treeneritega ühenduses. Tähtis on vorm säilitada, kuigi pole teada, kuna taas saame mängudega jätkata. Mida on üldse normaalne teha? See on väga suhteline mõiste. Lähen supermarketisse, mulle meeldib jalutada. Tahan olla loomulik ja teha neid asju, mis teevad mulle head ja olla ümbritsetud inimestest, kes ütlevad mulle seda, mida teen hästi ja seda, mida teen valesti. Minu sõbrad on ja jäävad. Usun neid väheseid, aga häid sõpru.”

scroll to top