fbpx
Close

Carragher: mulle ei meeldi peatreeneritöö, aga oleksin selles rollis pigem Mourinho kui Guardiola

Avatar

Jamie Carragher ja Steven Gerrard. Foto: Reuters/Scanpix

Mängijakarjääri jooksul 737 matši Liverpooli eest ja 38 Inglismaa koondise eest pidanud keskkaitsja Jamie Carragher kinnitas Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus, et pinge ja kriitika tõttu pole tõenäoline, et ta kunagi treeneriametit prooviks. Samas tõi ta välja võrdluse, milline ta treenerina võiks olla.

“Viimase 20 aasta parimad peatreenerid on olnud Pep Guardiola ja Jose Mourinho. Mängustiilid on neil kahel vastandunud, aga kui mina oleksin peatreener, siis sarnaneksin rohkem Mourinhole kui Guardiolale, sest nii olen mina õppinud ja selliselt näen jalgpalli. Ma ei saaks minna treeningväljakule ja juhendada Barcelona-sugust võistkonda. Mulle seda lapsena ei õpetatud. Liverpoolis püüdsime kindlasti head jalgpalli mängida, aga see sõltus su enda aju kasutamisest ja mitte võimaluste kasutamisest. Jalgpall on alati olnud rohkem kinni tulemusest, mitte esitusest. Mängijana seadsin alati tulemuse ettepoole. Aga mäng on arenenud ja see on muutunud palju laiapõhjalisemaks. Tänapäeval pead tegema hea tulemuse ja hea esituse, et paljud – treenerid ja fännid – oleksid õnnelikud,” rääkis 42-aastane Carragher.

“Inimesed küsivad alati mängijatelt: “Kas sinust saab treener?” Mõningaid see ei häiri ja nad jõuavad oma karjääri lõppu enne, kui jõuavad mõelda, mida järgmisena teevad. Mina olin vastand. Kui oleksite minult 20 aasta vanuselt küsinud seda Inglismaa koondist või Liverpooli esindades, siis oleksin öelnud, et minust saab treener. Endised treenerid oleksid kindlad olnud, et minust saanuks treener. Aga kui jõudsin oma karjääri lõpule lähemale, hakkasin tähelepanelikumalt peatreeneri tööga kaasnevaid lõkse jälgima ja teisi valikuid, mis mul olid. Nüüd ütleb osa minust, et tegin parima valiku sellest tööst eemale jäädes. Kümme või 15 aastat tagasi oli mu esimene mõte võimaliku treeneritöö osas “tüli”. Olin harjunud jälgima ja mõtlema: “Kas see on ikka kõike seda läbielamist väärt?” Olen inimestega väga otsekohene, aga tunnen, et peatreenerid peavad mängijatele mõnikord ütlema midagi muud kui tõde. Ma pole kindel, kas saaksin millegi sellisega hakkama.”

“Kas ma ütleksin, et kartus ebaõnnestuda pani mind peatreeneritööd tõrjuma? Ei, aga see on kindlasti midagi sellist, mida jälgid. Mul oli hea karjäär. Mitte küll suurepärane, sest on sadu, kellel oli minust parem karjäär. Aga sul on jalgpallikarjäär kirjas ja nii see jääb. Vahepeal mõtlen, et peatreenerite naeruvääristamine on tülgastav ja häbiväärne – see, kuidas inimesed neist räägivad, nagu nad ei jagaks mitte midagi. Peaaegu tundub nii, et kui sinust ei saa Sir Alex Fergusoni, Pep Guardiolat või Jürgen Kloppi, siis oled põrunud. Premier League’is on treenereid, kes pole midagi võitnud, aga neil on olnud kolm või neli treeneritööd Premier League’is. Kui oled seal kolme või nelja meeskonda juhendanud, siis arvan, et sul on väga hea treenerikarjäär juba olnud. Väga paljusid treenereid ei austata sellepärast, mida nad võitnud pole, aga mõnikord tunnen, et asjaolud on ära unustatud ja kõrvale jäetud,” lõpetas Carragher.

scroll to top