fbpx
Close

Poyet: ärge süüdistage Mourinhot, Tottenham peabki puhtalt lehelt alustama

Avatar

Imago Images

Endine Londoni Chelsea ja Tottenham Hotspuri mängija ning treenerina viimati 2018. aastal Bordeaux’d juhendanud Gus Poyet usub, et pärast edukat Mauricio Pochettino käe all toimunud perioodi vajabki Tottenham nüüd suuri muudatusi ja kehvades tulemustes pole kindlasti süüdi Jose Mourinho.

“Arvan, et tegemist on ajastu lõpuga, protsess lõppes. Teatud kohtades saad protsessi hallata nii, et see muutub aeglaselt. Seda suutis kõige paremini Sir Alex Ferguson. Ta oli alati sammu võrra ees, lubades tähtsatel mängijatel lahkuda ning seejärel asendades nad. On meeskondi, millesse sulandud lõplikult sisse ja siis ühel hetkel tunned, et pead kõike muutma. Tottenham on mu arvates praegu üks selline näide. See on iga maailma peatreenerile vabanduseks, mitte ainult Jose Mourinhole,” ütles Poyet.

“Kui sul on võtta Heung-Min Son ja Harry Kane, siis oled ainulaade peatreener. Treeningväljakul jääd samaks meheks, treenid samamoodi, ütled samu sõnu ja püüad mängijad samal viisil innustada. Nüüd, kui sul on olemas ründaja, kes on võimeline 20 väravat lööma, oled parem. Ilma selleta halvem. Inimesed ei aktsepteeri seda. Kui Harry Kane on olemas, on peatreener hea, vastasel juhul on ta halb. Arvan, et see on väga ebaaus. Kui peatreenerit vahetad, siis pole midagi õigesti. Alati pole see ka peatreeneri süü, kuid see on loogiline käik, sest sa ei hakka vahetama 25 mängijat välja. Inimesed loodavad, et ta teeks mingit maagiat ja tavaliselt mõni muudatus avaldab märgatavalt mõju.”

“Mängijatele tavaliselt muudatused meeldivad, kuid seejärel tuleb reaalsus tagasi. Hooaja lõpp saab Tottenhamile tähtis olemas, kuid veelgi tähtsam järgmine üleminekuaken. Arvan, et neil on plaan olemas. Neil olid rahalised vahendid olemas ja selge plaan ka Pochettino juhtimisel, et samal ajal ehitada treeningväljak ja staadion, mis aitaks võistkonna tasemele kaasa. Kuidagi õnnestus neil ikkagi hästi esineda, ilma et meeskonnas oleks eriti muudatusi tehtud. See strateegia aitas nad kõrgemale tasemele tõusta, aga nüüd peavad nad uuesti keskenduma sportlikule poolele. Ma poleks nii kriitiline. See on jalgpall, mida pead mõne aja tagant näpistama,” lõpetas uruguaylane, kes olnud Inglismaal peatreener Sunderlandi ja Brighton & Hove Albioni eesotsas.

scroll to top