fbpx
Close

Manchester City mängumees: Liverpoolile võiks tiitli kätte anda

Avatar

Ilkay Gündogan. Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

2016. aastast Manchester Cityt esindav Ilkay Gündogan ütles, et kui koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu ei saa tänavust hooaega lõpuni mängida, siis Premier League’i selge tabeliliider Liverpool vääriks meistritiitlit.

Liverpool hoiab just mulluse meistri City ees 25-punktilist edumaad, olles 29 mängust koguni 27 võitnud. Jürgen Kloppi hoolealuseid lahutab kuus punkti, et meistritiitel ära kindlustada, kuid olukord on keeruline – Premier League’i hooaeg lükati algselt kuni 30. aprillini edasi, aga eriolukorra tõttu võib see veelgi pikemal pausil olla. Leidub neid, kes ei taha mingil juhul näha Liverpooli võitjaks kuulutamist, sest ikkagi on teoreetiline võimalus veel alles ka Cityl meistriks tulla. Samas arvavad teised, et Liverpooli suurepärane hooaeg ütleb nii mõndagi, kes meistritiitlit vääriks. “Mul poleks midagi selle vastu, kui Liverpool kuulutatakse meistriks. Sa pead asja sportlikust poolest vaatama,” vastas Gündogan ZDF-i vahendusel.

29-aastane sakslasest poolkaitsja, kes Liverpooli peatreeneri Jürgen Kloppi käe all ka Dortmundi Borussias pallinud, kinnitas ühtlasi, et tema kuulub nende mängijate sekka, kes nõustuks palgakärpega. “Loomulikult oleksin sellega nõus. Aga madalamate liigade klubidel on sellega probleeme. Pean tunnistama, et karantiinis olekuga pole nii lihtne toime tulla. See on erakordne olukord, mida ei saa täielikult hoomata. Mõnikord kardad isegi kümneks või 15 minutiks minna õue jalutama, kuigi siin, Manchesteris, oli veidralt ja irooniliselt väga kaunis ilm.”

Hooaja jätkumise osas aprillis ei julge Gündogan kuigi optimistlik olla. “Ausalt öeldes ma ei suuda seda ette kujutada ega teagi, kui reaalne see ka on,” sõnas ta. UEFA poolelt võeti aga vastu otsus Euroopa meistrivõistlused aasta võrra edasi lükata, mis annab märku prioriteedist igal juhul hooaegadega erinevates riikides ühel hetkel jätkata.

scroll to top