fbpx
Close

Äsja Barcelona peatreeneriks saanud Koemani tabas juba halb uudis

Avatar

Xavi Hernandez. Foto: AFP/Scanpix

Kolmapäeval ametlikult Barcelona uueks peatreeneriks kinnitatud Ronald Koeman lähtus ameti vastuvõtmisel unistusest just Hispaania tippklubi juhendada ning sellega on Hollandi koondis nüüd omakorda peatreenerita. Koroonaviiruse pandeemia tõttu lükati ka tänavu suvel toimuma pidanud Euroopa meistrivõistlused aasta võrra edasi, aga viimaste uudiste valguses võib siiski Koeman seal olla koondist juhendamas, mis on küll iseenesest hea uudis, kuid…

Barcelonas on paari viimase aasta jooksul omajagu segadust üles kerkinud. Küll on peetud klubi tähtmängijat Lionel Messit üheks lahkujaks ja tegelikult peetakse ka veel praegu. Küll oli argentiinlane tülis klubi juhtkonnaga ning nüüd ka spordidirektor Eric Abidal vallandati. Peatreeneri valikute osas on Kataloonia au ja uhkus puusse pannud ning asjade tipp oli Quique Setieni palkamine selle aasta alguses, kelle käe all mängis Barcelona koduses liigas edumaa lähima rivaali Madridi Reali vastu maha ja jäi tiitlita ning hooaja viimases, Meistrite liiga veerandfinaalmängus jäädi päris häbisse, kui Müncheni Bayernilt saadi 2:8 saun.

Kas Koeman suudab üle pika aja Barcelona taas nii panna mängima, nagu on seda harjutud nägema, näitab aeg. Üks on aga selge: tulevikus on igal juhul peatreener legendaarne keskväljamees Xavi Hernandez. Kataris tegutsev Xavi on korduvalt kinnitanud, et Barcelona on tema vastu varasemalt huvi tundnud, kuid on ise sellest pakkumisest ära öelnud, sest tahab treenerina veel areneda enne taolise vastutusrikka töö vastu võtmist. Sarnaselt Koemanile on ta välja öelnud ka selle, et Barcelonat juhendada kuulub tema unistuste hulka.

57-aastase Koemaniga sõlmiti leping 2022. aasta suveni, kuid hollandlane ei pruugigi seal nii kaua püsida hoolimata headest või halbadest tulemustest. Nimelt leiavad tuleva aasta märtsis klubis aset presidendivalimised ja praegune sellel ametikohal tegutsev Josep Maria Bartomeu on järjekindlalt populaarsust kaotamas. Teisteks kandidaatideks on ka varasemalt klubi president olnud Joan Laporta ja uus soosik valituks osutuda Victor Font. Viimase sõnum on lihtne ja otsekohene: Xavist võib saada Barcelona peatreener juba siis, kui Koeman veel ametis on.

“Isegi kui Koemanil on käsil suurepärane hooaeg, siis ei muuda ma oma plaane. Kui minust saab president, siis Koeman 2021/22 hooajal enam peatreener pole. Xavi mõistab, et kõik klubis olevad tükid peavad omavahel kokku sobituma. Direktorite juhatus või mis iganes juhib spordiprojekti tööd oleks meie puhul peatreenerina jätkamas Xavi,” põrutas Font konkreetselt Cadena Ser’s El Larguero vahendusel.

scroll to top