Leipzig pakkus kandikul finaalikohta ja PSG võttis selle meeleldi vastu

Teisipäeval selgitati Meistrite liigas välja 2019/20 hooaja esimene finalist, kelleks sai Pariisi Saint-Germain, kui kindlalt 3:0 alistati Saksamaa kõrgliiga kolmas meeskond RB Leipzig.

Leipzig oli igal juhul juba teinud imelise hooaja, sest keegi poleks algselt oodanud, et suudetakse seljatada nii mullune finalist Tottenham Hotspur ja ka Hispaania gigant Madridi Atletico. Nüüd oldi nelja parima hulgas, ent PSG näol oli ikkagi tegemist vastasega, kes igal hooajal turniiri võitu noolib, aga ikka ja jälle ebaõnnestutakse. Nüüd tegi valitsev Prantsusmaa meister siiski korrektuurid.

Skoor avati 13. minutil, kui Angel Di Maria täpne pall trahvikasti jõudis Marquinhoseni ja brasiillase pealöögist oli PSG ees. Kolm minutit enne poolaja lõppu tegi Leipzigi ungarlasest väravavaht Peter Gulacsi söödueksimuse ning jätkuvas olukorras andis Neymar palli Di Mariani ja võrk sahises. Argentiinlane oli 56. minutil ise sööduandjaks, mil taas polnud vastaste kaitsjad oma ülesannete kõrgusel ja Juan Bernat vormistas lõppskooriks 3:0.

Finaal peetakse 23. augustil. PSG vastaseks saab Lyoni Olympique – Müncheni Bayern paari võitja, mis toimub sellel kolmapäeval.