Arsenalis võimaluseta jäänud Gnabry vedas Bayerni Meistrite liiga finaali

Serge Gnabry. Foto: AP/Scanpix

Müncheni Bayern on taas pärast 2012/13 hooaega Meistrite liiga finaalis, kui kolmapäeval alistati poolfinaalis prantslaste Lyoni Olympique 3:0.

Lyoni võit tähendanuks ajaloolist finaali Meistrite liigas, sest kunagi varem pole kaks Prantsusmaa klubi karikat jagamas olnud. Lisaks sellele vajanuks Lyon tänavusel hooajal trofeed ka koduse liiga pärast, sest seal jäädi seitsmendaks, mis tähendab, et uuel hooajal üheski eurosarjas kaasa ei lööda. 8:2 Barcelonat loputanud Bayernit ei huvitanud, mida on Lyon suutnud nii Torino Juventuse kui ka Manchester City seljatamisega ning võttis kindlalt oma.

Saksamaa meistermeeskond avas skoori 18. minutil, mil Joshua Kimmich andis kõrge palli paremale äärele Serge Gnabryle, kes lõikas seejärel osavalt trahvikasti ja virutas mänguvahendi ristnurka. 33. minutil oli loetud aastad tagasi veel Londoni Arsenalis varju jäänud ja ebaõnnestunud Gnabry taas täpne, kes pärast Robert Lewandowski eksitud lööki oli ise värava ees õigel hetkel jaol ning tegi seisuks 2:0. Lyon püsis mängus ja hoidis pea viimaste hetkedeni põnevust üleval, kuid lootused kustusid kaks minutit enne normaalaja lõppu, kui Kimmichi tsenderdus jõudis Lewandowskini ning poolaka täpsest pealöögist kujunes lõppskooriks 3:0 Bayernile.

Pühapäevases finaalis on Bayerni vastaseks Pariisi Saint-Germain, kes sai samuti poolfinaalis 3:0 võidu RB Leipzigi üle.