fbpx
Close

Guardiola poolt kõrvale heidetud Yaya Toure: aeg on Citys muudatus teha

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Pep Guardiola saabumisega Manchester City peatreeneriks jäi klubi toonane poolkaitsja Yaya Toure sisuliselt mänguajata. Nüüd andis elevandiluuranniklane mõista City Meistrite liiga järjekordse põrumise valguses, et Guardiola võiks tagasi astuda.

Madridi Reali kaheksandikfinaalis seljatanud Cityt peeti veerandfinaalis suureks favoriidiks Lyoni Olympique’i vastu, kuid ootamatult langeti konkurentsist. Ainsaks tiitliks jäi neil sel hooajal Inglismaa liigakarikas, kuid nii ambitsioonikale klubile nagu seda on City, on see ülimalt väikseks lohutuseks.

“Peatreener on palgatud selleks, et võita see (Meistrite liiga) trofee ja kui vaatad Liverpooli ning võib-olla ka mõningaid teisi klubisid, kes pole seda võitnud rohke tööta üleminekuturul, siis on see üpris veider ja pettumustvalmistav. Loomulikult on Guardiola toodud klubisse, et see massiivne karikas neile võita ja hetkel pole see toiminud nii, nagu nad tahaksid. Kõik teavad, et Pep on suurepärane peatreener, aga hetkel, kui asjad ei suju, siis mõnikord on aeg muuta suunda. Saab näha,” sõnas 37-aastane Toure Football Daily vahendusel.

2018. aastal võttis Toure näiteks vägagi teravalt Guardiola suunas sõna. “Pepile meeldib domineerida ja tahab alluvaid mängijaid, kes tema käsi lakuks. Mulle selline läbisaamine ei meeldi. Austan treenerit, aga ma pole tema asi.” Hoolimata sellest, et Toure lahkus Cityst pigem tüliga, võitis ta seal kolm Inglismaa meistritiitlit. Kui hiljuti siirdus ka klubi üks seniseid võtmemängijaid David Silva kodumaale Real Sociedadi ja juttu on olnud, et keskväljamehe auks tahetakse klubi treeningkompleksi juurde tema kuju püstitada, siis fännid tahaksid samuti näha Toure oma.

scroll to top