fbpx
Close

Mourinho: kui PSG Bayernit ei võida, siis pole Mbappe Ballon d’Ori väärt

Avatar

Kylian Mbappe. Foto: Imago/Scanpix

Kogenud Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho avaldas arvamust maailma parima jalgpalluri valimise osas, kelle sõnul ei peaks Pariisi Saint-Germaini ründestaari Kylian Mbappe’d Ballon d’Ori auhinnaga üldse seostama, kui pühapäevases Meistrite liiga finaalis jäädakse Müncheni Bayerni vastu kaotajaks.

2020. aasta Ballon d’Ori auhind jäetakse välja andmata, sest koroonaviiruse pandeemia tõttu polnud mitmed tippliigad võrdses seisus hooaja lõpetamise osas. Näiteks ei kuulutatud Hollandis meistrit üldse välja ja Prantsusmaal anti tiitel lihtsalt PSG-le kui parasjagu esimest kohta hoidnud meeskonnale kätte, kuigi hooaega oli veel kümne vooru jagu minna. 21-aastane Mbappe on juba praeguseks neljal korral Prantsusmaa meistritiitli võitnud ja tunamullu krooniti ta koondisega ka maailmameistriks. Uus tõehetk seisab ees pühapäeval, kui Meistrite liiga finaalis ollakse vastamisi Müncheni Bayerniga. Mourinho arvates on see matš Mbappe’le esimeseks proovikiviks, et tuleval aastal maailma parimaks mängijaks tõusta.

“Arvan, et sa ei peaks kunagi Ballon d’Ori võitma, kui su võistkond pole meeskonnana edukas. Kui ma oleksin see, kes Ballon d’Ori võitja valiks, siis annaksin selle mängijatele meeskonnana tehtud saavutuste põhjal. Mu jaoks tähendab see, et kui Mbappe ei võida Meistrite liigat, siis temaga ei peaks ka arvestama. Aga see on kõigest kellegi tunnetus, kes hingab meeskonna nimel ja meeskond on alati tähtsam. Ausalt öeldes, kui Mbappe’d vaatan, siis näen meeskonnamängijat. Ma ei arva, et ta mõtleb Ballon d’Ori peale. Ta mõtleb vaid Meistrite liiga võidu lisamisele niigi imelisele CV-le, mis sellel poisil juba on,” rääkis Mourinho DAZN-i vahendusel.

Kiidusõnu jagus Mourinhol ka Mbappe’ meeskonnakaaslase Angel Di Maria suunas. 32-aastane argentiinlane on varasemalt Madridi Realis Mourinhoga koostööd teinud, kes on tuntud treeneri arvates üks sellistest jalgpalluritest, kes suutnud suurte staaride varjust välja paista. “Noh, kui oled meeskondades, mille puhul meedia liigub kindla profiiliga mängijate poole, mitte lihtsalt väljakul, vaid ka selle kõrval, siis arvan, et sind alati veidi alahinnatakse. Seega, kui oled Manchester Unitedis, nagu temagi, või Madridi Realis, nagu temagi, ja seejärel jagad riietusruumi Cristiano Ronaldoga, siis isegi kui oled imeline mängija, jääd alati veidi varju. Kui lähed Pariisi ja jagad väljakut Mbappe’ ning Neymariga, siis on see mõnes mõttes sama lugu. Aga ma arvan, et iga treener, kes temaga on töötanud, peab tundma privileegitud tunnet, nagu minagi. Me kõik teame, kui hea ta on ja millised on tema panused meeskondade heaks, kus ta on, ning seda ei juhtu tihti, et Meistrite liiga finaalis ollakse teise klubiga.”

scroll to top