fbpx
Close

Arsenali legend on pakkumise korral nõus võtma Arsenali peatreeneri koha

Avatar

Henrikh Mkhitarjan (paremal). Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Arsene Wenger ja Arsenal ei pruugi enam pärast seda hooaega kuuluda ühte lausesse või olla peaaegu sünonüümiks, sest kohutavad esitlused on pannud isegi tema treeneritooli värisema. Jah, #WengerOut on olnud juba aastaid populaarne hashtag Instagramis ja Twitteris ning sellel teemal on räägitud alati, kui klubi on kerges mõõnas, ent seekord näib asi tõsine. Reaalselt.

Arsenali legend, mitmete fännide peamine põhjus, miks nad Arsenali hakkasid fännama ehk Thierry Henry andis mõista, et kui temale tehakse pakkumine asuda klubi peatreeenriks, siis ta ei keelduks sellest. Olgugi, et tegemist oleks meeletu “renoveerimistööga”, sest tiim vajab värsket verd, hingamist ja uut suunda edasi liikumiseks.

Hetkel Belgia koondise abitreenerina töötav Henry ei kardaks kutsele jaatavalt vastata. “Kui koht, mida armastad, palub su abi, siis alati ütlen ma jaatavalt. Aga rõhutan, et räägime hüpoteetilistest teemadest,” sõnas Henry Sky Sportsile.

Henry ja Arsenal? 20 %, sest prantslane olgugi, et on klubi elav legend, tal pole siiski piisavalt kogemust, et võtta sellises seisus suurklubi üle ja hakata seda taaslooma. Aga pigem keda võiks Arsenal nillida? Monaco peatreener Leonardo Jardim, Juventuse boss Massimiliano Allegri ja Dortmundist lahkunud Thomas Tuchel kõlavad palju loogilisemalt.

Allegri on Juventuses näidanud oma klassi ning paindlikkust, Jardim ja Tuchel oskavad mängida ründavat vutti. Kuid põhiliselt lõhnab terve teema Tucheli tuleku järgi, sest ründeliinis on kaks Dortmundi meest, kes Tucheli käe all olid fenomenaalsed. Ühe mehe ostis isegi Manchester United. Nii hästi suudeti üks armeenlane ära turundada.

Tuchel 50 %, Allegri 35 %, Jardim 40 %.

scroll to top