Pealeht / Arvamus / “Ajaxist peab saama Hollandi Bayern München”
Foto: AFP/Scanpix

“Ajaxist peab saama Hollandi Bayern München”

Mängijana Premier League’i, Meistrite liiga ja 1994. aasta MM-i parima noormängija tiitli võitnud, nüüdne Amsterdami Ajaxi spordidirektor Marc Overmars tahab Hollandi kuulsaimast jalgpalliklubist vorpida Eredvisie’i enda Bayern Münchenit.

Ajaxil läheb finantsiliselt hästi. Vaba raha mängijate ostmiseks on küllalt, tiimis on õige mitu mängijat, keda suurklubid noolivad, eesotsas kaitsetalendi Mathijs de Ligtiga. Aga palliplatsil pole säärast edu, nagu 90-ndate keskel, kui tuldi Meistrite liiga võitjaks ning hirmutati suurklubisid, ammu nähtud.

Sel suvel on klubi teinud veidi teistsugusemad täiendused. Kui muidu on fookuses noortetöö ning noormängijate edutamine duubelmeeskonnast või talentidele võimaluse andmine, siis Manchester Unitedi äärekaitsja Daley Blindi tagasi ostmine või ründava poolkaitsja, 29-aastase Dušan Tadici soetamine Southamptonist näitavad, et klubi tahab võtta uut suunda.

Kogenud mängumeeste soetamisest noortetöö ei kannata. “Ajaxi filosoofiaks on noorte mängijate arendamine ja nii jääbki. Tadic ja Blind annavad noortele palju juurde ning aitavad neil veelgi paremaks saada,” ütles Ajaxi treener Erik ten Hag.

Spordidirektor Marc Overmars teab, kuhu poole pürgida. “Meie noortesüsteem ja noorte arendamine jääb prioriteediks. Mängijad peavad saama oma võimalusi enda tõestamiseks ja näitamiseks, kuid kogenud pallurite soetamine annab tiimile kõvasti juurde ning noormängijad tahtsid neid täiendusi,” ütles endine Arsenali ja Barcelona äär.

Viimastel aastatel on Hollandis tõstnud pead Feyenoord, kes on oma ridu täiendanud Robin van Persie ja Dirk Kuytiga ning Ajax peab rinda pistma ka PSV-ga. “Meist peab saama Hollandi Bayern München, kes domineerib oma koduliigat juba aastaid ning on teistest finantsiliselt ja tasemelt üle.

Maksime Blindi eest korraliku summa, kuigi võinuks kuue nädala pärast osta ta odavamalt. Tahtsime, et tiim oleks Meistrite liiga eelringi kohtumiseks valmis. Saime seda kõige teha vaid seetõttu, et oleme läinud aastatel kogunud suure summa raha,” ütles Overmars.

 

saleapp.ee

Vaata lisaks

Arsenali kaitsetugitala on pärast koledat vigastust rivistusse naasmas

Maikuus Euroopa liigas Achilleuse kõõluse murdnud prantslane, Arsenali keskkaitsja Laurent Koscielny on peatreeneri Unai Emery …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga