fbpx
Close

78 mängu ja 110 600 kilomeetrit lendamist: jalgpallurite ametiühing koos eliittreeneritega saatsid hoiatava sõnumi FIFA-le

Avatar

Son Heung-min. Foto: EPA/Scanpix

Jalgpallurite koormused on aastast-aastasse vaid suurenenud ning mitmed pallurid on koos klubi- ja koondiseturniiridega näidanud pikaks veninud hooaja jooksul röögatuid mänguminuteid. Jalgpallurite ametiühing FIFPro on koostanud 40-leheküljelise raporti, mis lahkab liigset mänguaega ning koormust.

Rekordmeheks tõusis pikaks veninud hooaja jooksul Son Heung-min, kes sai kirja 78 mängu, nendest 53 Tottenhami ridades. Pikk koondisehooaeg tuli MM-ist ja Aasia mängudest ja 72% kohtumistest oli mängitud vähema kui viie puhkepäeva järel. Kokku lendas korealane 110 600 kilomeetrit ning on teada, et lennureisidest taastumine võtab korralikult aega.

Pep Guardiola ei varjanud asjaolu, et mängugraafik on hullumeelne, mis tapab ta mängijaid. Suur rivaal, Liverpooli juhendaja Jürgen Klopp nõustus katalaaniga. “Kui me ei õpi tulema mängijate koormusega paremini toime, siis me tapame selle ilusa mängu. Mängijate tervis ning eliitvuti kvaliteet on praegu kaalul,” ütles sakslane.

Raportis käis läbi ka Müncheni Bayerni ründaja Thomas Mülleri ütlused, kes kurtis vähese puhkeaja üle. “Kolm nädalat saad puhata, siis hakkab jälle metsik tempo pihta. Vaimselt on see väga suur koormus,” sõnas sakslane. Tasub mainida, et Bundesligas on vähemalt talvel aega puhata, Premier League’is on jõuluperiood just kõige tegusam aeg kõige tihedama mängugraafikuga.

scroll to top