fbpx
Close

Imeline jätk Guardiolaga jääb tegemata: vutiajaloo rekordmees siirdus kodumaale

Avatar

Pep Guardiola. Foto: Reuters/Scanpix

36-aastane veteran Dani Alves tõusis vutimaailma tippu Barcelonas, kui ta vormis koos Lionel Messiga suurepärase duo, võites kõik mis võimalik. Just Pep Guardiola ajastul Kataloonia gigandi ridades küünditi absoluutsesse eliiti, mängides end jalgpalli ajalukku kui ühe parima meeskonnana, mida inimkond on näinud.

Suvel vabaagendiks saanud Alvesi seostati Manchester Cityga, tekitades võimaluse taasliituda Guardiolaga. Äärekaitse on Citys olnud veidi probleemne, kuna Benjamin Mendy vigastustealdisus ning Danilo tegelik tase on tekitanud Pepile peavalu. 41 tiitlit on oma mängijakarjääri jooksul võitnud endine PSG, Juventuse, Barcelona ja Sevilla paremkaitsja poolt rekord – keegi pole nii palju tiitleid pea kohale tõstnud.

Kolmekordne Meistrite liiga, kuuekordne Hispaania kõrgliiga, viiekordne Hispaania super- ja rahvuskarika, kolmekordne FIFA klubide karika, neljakordne UEFA superkarika, kahekordne Konföderatsioonide, UEFA, Copa America, Prantsusmaa kõrgliiga ja Prantsusmaa superkarika, ühekordne U-20 maailmameister, Prantsusmaa liiga- ja rahvuskarika, Itaalia kõrgliiga ja rahvuskarika võitja on siirdunud hoopiski kodumaale Brasiiliasse, tõmmates selga Sao Paulo särgi.

“Nüüd, 2019. aastal võinuksin valida ükskõik kus mängimise, kuid otsustasin oma riigi, inimeste ja südame pärast naasta kodumaale,” sõnas mängumees oma Instagrami postituses.

scroll to top