fbpx
Close

Legendaarne Lippi: mul oli võimalus Juventusest lahkuda Premier League’i tippklubi etteotsa

Avatar

Marcello Lippi. Foto: AFP/Scanpix

1982. aastast mitmeid tippklubisid juhendanud tuntud itaallasest peatreener Marcello Lippi avaldas, et Inglismaa kõrgliigameeskond Tottenham Hotspur pakkus talle peatreenerikohta, kuid Torino Juventusest ta lahkuda ei suutnud.

Lippi oli Juventuse juures aastatel 1994-1999 ja 2001-2004. Lisaks on ta tegutsenud näiteks veel Napoli ja Milano Interi juures ning olnud neli aastat Itaalia koondise peatreener. 2012-2014 oli ta Hiina Superliigaklubi Guangzhou Evergrande’i peatreener ja aastast 2016 juhendab Lippi Hiina koondist.

“Jah, olin väga lähedal Tottenhamiga liitumisele, kui juhendasin Juventust. Nad olid mu vastu väga viisakad, kui minu poja Davidega ühendust võtsid. Ma aga ei tundnud, et oleksin suutnud Torinost ja Juventusest lahkuda. Mu jaoks oli Juventus nagu Manchester United Sir Alex Fergusonile – unikaalne klubi, mida armastan lõputult. Ma ei rääkinud ka inglise keelt kuigi hästi, mis oli samuti üheks keeldumise põhjuseks. Keegi ütles mulle, et Fergusonil kui šotlasel oli samuti sama probleem,” rääkis 71-aastane Lippi Sportsmailile antud intervjuus.

scroll to top