fbpx
Close

Zlatan pikas intervjuus: Serie A on maailma raskeim liiga, aga lööksin seal endiselt 20 väravat

Avatar

Zlatan Ibrahimovic. Foto: Reuters/Scanpix

Jalgpallimaailma üks tuntumaid mängumehi Zlatan Ibrahimovic rääkis La Gazzetta dello Sport’ile antud intervjuus, et tal on huvi veelkord Euroopas klubijalgpalli mängida ning tõi välja ka sihtkohad, kus tal oleks huvi maanduda.

38-aastase Ibrahimovici karjäär algas Malmö ja Amsterdami Ajaxiga. 2004. aastal siirdus ta Torino Juventusesse ning ülejäänud koduklubide vahel on raske paremusjärjestust paika sättida, milleks on Milano Inter, Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United. 2018. aasta märtsist on pikakasvuline ründaja pallimas USA-s MLS-is Los Angeles Galaxy ridades, kuid juba pikemat aega on räägitud, et Ibrahimovic sooviks Euroopasse tagasi tulla puhtalt sellel põhjusel, et MLS-i taset ei anna võrrelda Euroopa tippliigade omaga.

“Tunnustan väga viimast dokumentaalfilmi Diego Maradonast, keegi polnud tema sarnane. Näha seda armastust, mida linn tema vastu tundis, paneb ka mind tahtma kogemust Napolis. Oleks fantastiline järeldada seda, mida Diego seal tegi. Ma ei ütle, et sinna lähen, sest viimane otsus sõltub mitmetest aspektidest. Entusiasmi tekitab fännibaas. Kui ma oleks seal meeskonnas, siis Stadio San Paolo (Napoli kodustaadioni nimetus – toim.) oleks igal pühapäeval puupüsti täis. Lisaks on seal [peatreener] Carlo Ancelotti, üks parimatest,” vihjas Ibrahimovic, et uueks kodumeeskonnaks võiks saada eelmise hooaja Itaalia hõbe Napoli.

Samas avaldab Ibarahimovicile muljet ka Milano Interi käekäik, kuhu toodi peatreeneriks Antonio Conte. “Ma ei tunne Contet isiklikult, aga kõik räägivad, et ta annab endast iga päev 500 protsenti. Selles osas oleme sarnased ning ma kujutan ette, et saaksime väga hästi läbi. Mõlemad usume, et vaimu ohverdamine on tee edukuse poole. Inter on hea hingamise saanud Conte palkamisega. Juventus on endiselt favoriit, aga Nerazzurri (Interi hüüdnimi – toim.) on kahtlemata kasvamas. Napoli vajab midagi veel ja kõik ülejäänud jäävad nendest kolmest maha. Suured klubid investeerivad praegu ja ma ei muuda oma arvamust, et Serie A, eriti ründemängija jaoks, on määrav koht ja maailma raskeim liiga.”

Endise Rootsi koondislase sõnul on tal head suhted ka Bologna meeskonna serblasest peatreeneri Siniša Mihajloviciga, kuid pole siiski usutav, et ta Bolognaga ka liituks. “Mihajlovic on mu sõber ning kui peaksin Bologna valima, siis oleks see vaid teene tema jaoks. Oleme hiljuti rääkinud ja ta ütles mulle: “Zlatan, siin jookseksid kõik sinu nimel. Sul on vaja vaid ette jääda ja pall võrku lükata.” Tänan teda selle eest, aga pole usutav, et see juhtuks. Kui muudan oma meelt, siis kohe ka helistan talle, eriti seetõttu, et saaksin endiselt Serie A-s 20 väravat kirja.”

scroll to top