Tottenhami mõõn jätkub, teised tipud said raske võidu

Dele Alli. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga üheksanda vooru laupäevastes mängudes olid liigatabeli tipus paiknevatest meeskondadest võidukad Manchester City, Leicester City ja Londoni Chelsea. Tottenham Hotspur pidi aga ränka vaeva nägema, et Watfordilt viik kätte saada.

Kahes viimases mängus Müncheni Bayerni 7:2 ja Brighton & Hove Albioni 3:0 paremust tunnistanud Tottenham ei saanud ka kolmandal korral nukrat võitudeta seeriat lõpetatud. Juba kuuendal minutil avas Watfordi poolelt skoori Abdoulaye Doucoure ning alles 86. minutil suutis Tottenham viigini jõuda, kui vastaste väravavahi Ben Fosteri ja kaitsemängija valearvestuse tulemusena jõudis pallini Dele Alli ning pall oli võrgus. Punktiga seega Tottenham piirdus, mis tähendab seda, et 12 punktiga paiknetakse tabelis seitsmendal kohal, neli punkti kogunud Watford on endiselt viimane.

Valitsev meister Manchester City suutis Crystal Palace’i alistada Gabriel Jesusi 39. ja David Silva 41. minuti väravatest. Leicester City oli 2:1 tänu Jamie Vardy ja Youri Tielemansi tabamustest Burnleyst üle ning Chelseale piisas Marcos Alonso 73. minuti väravast, et saada Newcastle Unitedist jagu.

Pühapäevases suures vastasseisus võõrustab Manchester United tabeliliidrit Liverpooli. Esmaspäeval kohtuvad Sheffield United ja Londoni Arsenal.