fbpx
Close

Xavi Neymari naasmisest Barcelonasse: miks mitte? Ta on maailma viie parima mängija hulgas!

Avatar

Xavi Hernandez. Foto: AFP/Scanpix

Barcelona üks legendaarsemaid endiseid mängumehi Xavi avaldas DjMariiO Youtube’i kanali intervjuus, et Paris Saint-Germaini staar Neymar võiks Hispaaniasse tagasi tulla ning ühtlasi oleks klubil kasulik ka Milano Interi ründaja Lautaro Martinez ära tuua.

Neymari hakati Barcelonaga uuesti seostama kõigest mõni kuu pärast PSG-ga liitumist. Spekulatsioonid said hoogu aina juurde, kui klubi oli Meistrite liigas põrunud, mis tähendas ühtlasi seda, et brasiillane maailma parima mängija tiitlile ei pretendeeri. 28-aastase ründajal on korduvalt olnud probleeme vigastustega ja lisaks ka distsipliini rikkumisega. Tänavu aitas ta küll PSG veerandfinaali, aga koroonaviiruse pandeemia tõttu on spordimaailm pausil ning on kaheldav, kas Meistrite liiga senise hooajaga üldse jätkatakse. Xavi sõnul peaks tema endine meeskonnakaaslane kaaluma Kataloonia tipu ridadesse tagasi tulemist.

“Miks mitte? Jalgpallitarkustele toetudes pole mul mingit kahtlust. Olen temaga riietusruumi jaganud ning ta tundub mulle suurepärase inimesena. Ta oli siin, Barcelonas, tõeline professionaal ja suudaks endaga kaasa tuua muutuse. Muidugi on olemas veel sotsiaalne ja bürokraatlik probleem, aga ma ei taha sellele tähelepanu pöörata. Väljakul on ta igatahes maailma viie parima jalgpalluri seas,” ütles Xavi.

Itaalias viimaste aastatega taas tippu tõusnud Milano Interi võistkonnas on end pildile mänginud 22-aastane argentiinlasest ründemees Lautaro Martinez. Ründeosakonnas on Barcelonal pidevalt vigastustega probleeme ja lisaks on Luis Suarez juba 33-aastaseks saanud. Xavi usub, et Interiga tuleks läbirääkimistesse asuda. “Mulle ta meeldib. Kellele ei meeldiks? Ta võitleb hästi, aitab kaitses, tõmbab mängu laiaks ja tekitab veidi ruumi enda ümber. Barcelona käitub õigesti, kui tema vastu huvi tunneb.”

2019. aasta maikuust Katari klubi Al Saddi juhendavat Xavi’d on ka ennast Barcelonasse naasmisega seostatud. Kui Ernesto Valverde vallandati, siis peeti teda kõige tõenäolisemaks asenduseks, kuid 40-aastane endine poolkaitsja seda võimalust ei kasutanud. Hispaanlane on ka välja öelnud, et Barcelona juhtkonnas on segased ajad ja ühtlasi andis ta mõista, et tuleb veel treenerina areneda. “Ma ei tea, miks inimesed mind selliselt näevad, aga olen uhke ja mulle see meeldib. Nüüdseks, kui juba olen treenerina kätt proovinud, siis näen selles ametis end võimekana. See on illusioon ja unistus Barcelonasse naasta. Olen juba mitmeid kordi öelnud, et pean Barcelonat enda koduks. See on mu elu. Olen õpipoisiametis. Õpin siin, Kataris, treenerina palju. Loomulikult juhendada Barcelonat on tegemist suurte sõnade välja ütlemisega. Sa pead selgelt nägema ja olema väga hästi valmistunud. See on kõik üks protsess ja loodan, et ühel päeval saabun,” lisas Xavi.

scroll to top