fbpx
Close

Xavi, Iniesta, Pochettino või keegi neljas? Barcelona on peatreener Valverdele ust näitamas

Avatar

Ernesto Valverde. Foto: AP/Scanpix

Viimastel päevadel kirgi kütnud Barcelona peatreenerikoht paistab vägisi olevat vabaks jäämas, sest Hispaania meedia teatel ei soovi klubi enam 2017. aasta suve algusest meeskonna juhendajana tegutsenud Ernesto Valverdega koostööd jätkata.

ESPN ja Catalunya Radio vahendavad, et 55-aastasele Valverdele anti otsusest teada tänasel treeningul. Kõlakad räägivad, et mees on oma kontorist viimaseid asju kokku korjamas ja mängijatega hüvasti jätmas. Klubi juhtidega toimus tal väidetavalt vestlus eile ja ka täna õhtul, mis praeguse seisuga näitavad, et loodetud tulemusteni ei viinud.

Barcelona on koduses liigas küll tabeliliider 40 punktiga, edestades Madridi Reali parema väravate vahega. Küll aga on kritiseeritud Valverde mängujoonist ning viimasest viiest kohtumisest on võistkond võitnud vaid ühe: kolm matši, mille seas ka 0:0 tulemus Realiga, on lõppenud viigiga ja viimati Saudi Araabias toimunud Hispaania karika poolfinaalis tuli 2:3 kaotus vastu võtta Madridi Atleticolt.

Klubis üleminekutega tegelev endine mängumees Eric Abidal ja tema abilised Ramon Planes ning Javier Bordas püüdsid Barcelona legendaarset keskväljameest Xavi’d veenda Katarist Al Saddi meeskonnast lahkuma, kuid hooaja keskpaigas võimalus Barcelona etteotsa asuda teda ei huvita, aga peab võimalikuks suvel pakkumine vastu võtta. Räägitud on samuti Barcelona legendide sekka kuuluvast Andres Iniestast, kelle leping Jaapani kõrgliigas sealse Kobe Visseliga on lõppemas. Atleticole kaotuse järgselt on Iniesta kritiseerinud Barcelona klubijuhtide tegevust Valverde osas, kelle suhtes võiks tema arvates rohkem austust üles näidata.

Xavi ja Iniesta kõrval on veel läbi käinud Mauricio Pochettino nimi, kes vallandati tänavu Tottenham Hotspurist, ja Estudiantes de La Plata peatreener Gabriel Milito, kes karjääri jooksul Barcelonas neli hooaega keskkaitses pallinud.

Kui Valverde peaks tõesti nüüd lahkuma, siis oleks see Barcelonale pärast 2003. aastat esimene kord peatreener vallandada. Just toona sai sule sappa Louis van Gaal, kelle käe all oli meeskond jäänud Real Sociedadist 20 punkti kaugusele ning hooaja lõppedes platseeruti kuuendale kohale.

scroll to top