Wolverhamptonile šokk-kaotus, Chelsea’le ja Leicesterile raske võit

Wolverhampton Wanderers. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti laupäeval ära viis mängu. Napi võidu said kirja Londoni Chelsea, Leicester City, Brighton & Hove Albion ja West Ham United. Ootamatult lõi kolm väravat West Bromwich Albion, kui alistati võõrsil Wolverhampton Wanderers.

Relegatsioonitsoonis paiknev ja hädasti punkte vajav West Bromwich Albion on paljude kriitikute hambus kui koleda mängupildiga võistkond. Kui valitseva meistri Liverpooliga tehti 1:1 viik, siis edasi järgnesid 0:5 kaotus Leeds Unitedilt ja 0:4 kaotus Londoni Arsenalilt. Nüüd tuli vastamisi minna Wolverhampton Wanderersiga ja juba kaheksandal minutil pääseti ka juhtima, kui penalti realiseeris ära Matheus Pereira. Kodumeeskond võitis siiski poolaja Fabio Silva ja Willy Boly väravatest, aga lõppsõna jäi West Bromwichile. 52. minutil seadis viigiseisu tabloole Semi Ajayi ning 56. minutil oli taas kasutada penalti, millel teist korda täpne Pereira.

Liigatabelis kõrgeid kohti noolivad Chelsea ja Leicester City pidid võidu nimel kõvasti pingutama. Chelsea oli võõral väljakul vastamisi Fulhamiga ja kuni 78. minutini väravaid ei nähtud, kusjuures 44. minutil jäi Fulham vähemusse Antonee Robinsoni punase kaardi tõttu. Seejärel sai aga Mason Mount värava löödud ning rohkemat polnud kokkuvõttes Chelsea’le vaja. Leicesteri viis Southamptoni vastu James Maddison 37. minutil ette, kuid alles üleminutitel kindlustati võidupunktid, mil lõppskoori vormistas Harvey Barnes.

Brighton & Hove Albion oli võõrsil Neal Maupay 17. minuti tabamusest parem Leeds Unitedist ja West Ham Unitedi aitas koduplatsil võidule Michail Antonio, kes sahistas üheksandal minutil võrku.