fbpx
Close

Willian: Arsenal on suuteline 2022. aastaks Premier League’i võitma

Avatar

Willian. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

2013-2020 Londoni Chelseas pallinud, aga tänavusest hooajast alates linnarivaali Arsenali esindav ääreründaja Willian usub, et tema uuel koduklubil on piisavalt potentsiaali juba lähiajal liigatiitli võitmiseks.

Arsenal pole 16 aastat Inglismaa meistriks tulnud ning viimaste hooaegadega on kaotatud ka koht Meistrite liigas. Uue peatreeneri Mikel Arteta käe all ollakse vaikselt oma suurklubi staatust taastamas, ent pikk tee on endiselt ees ootamas. Hetkel ollakse Premier League’is üheksandal kohal ning tabeliliidritest Southamptonist ja Liverpoolist jäädakse nelja punktiga maha. Vabaagendina Arsenali saabunud Willian näeb, et Artetal on kasutada tugev meeskond ja idee olla osaline tiitliheitlusest pole lihtsalt õhust võetud.

“Arsenalil on suurepärane treener ja suurepärased võimalused tiitlite nimel võidelda. Suudame Premier League’i võita. Võib-olla mitte sellel hooajal, aga järgmisel. Olen motiveeritud, et olla veelgi edukam,” sõnas Willian Daily Mail’i vahendusel, kes ise kahel korral Inglismaa meistriks tulnud ja korra ka Euroopa liiga võitnud.

“Manchester Unitedi vastu oli tegemist hea võiduga (võõrsil oldi 1:0 paremad – toim.) ja mulle ka tähtis olla selles osaline, sest tean, et pean meeskonnale oma kvaliteeti pakkuma. See võit oli suur samm. Võistkond on hea koos suurepäraste ja noorte talentidega, aga nad vajavad oma kõrvale ka kogemustega mängijaid, kes on võitnud tiitleid. Pole lihtne kiirelt mentaalsust muuta, aga oleme selle poole liikumas. Klubid, mis ootavad tiitli nimel võitlemist ei saa punkte ära lubada, nagu oli Leicester City vastu, kui ollakse domineerivad. Peame selliseid mänge võitma, kuid olemegi selle poole teel. Tean, et oleme. Järgmisel nädalal alistasime Unitedi. See ütleb sulle nii mõndagi.”

32-aastasel brasiillasel on igal juhul Artetasse usku ning eeldab, et endisest Arsenali keskväljamehest saab tipptreener. “Tema ideed – see, kuidas ta jalgpalli näeb, on teistsugune. Struktuur, tema kõneviis ja tema nõuanded – see on unikaalne. Arvan, et temast saab üks parimatest. Ta soovib, et oleksin lihtsalt sama mängija, nagu Chelseas: saaksin palli ja võtaksin vastase ette. Triblaksin ning teeksin pealelööke. Aga koos tema ideede ja juhendamisega saan veelgi paremaks,” lisas Willian.

scroll to top