Fernandes ja Cavani vedasid Unitedi võidule, Chelsea uued täiendused tassisid meeskonna kaotusseisust välja

-Bruno Fernandes | Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus laupäeval neli mängu. Manchester United pööras võõrsil Evertoni vastu kaotusseisu võiduks, sama tegi Londoni Chelsea koduplatsil Sheffield Unitediga matšis. Kolm punkti said tabelisse juurde veel Crystal Palace ja West Ham United.

Hooaega edukalt alustanud Everton läks kohtumist 19. minutil juhtima, kui ründetsoonis sai palli brasiillasest ääreründaja Bernard, kelle ette posti tehtud löögini David de Gea ei küündinud. Unitedi kangelaseks kerkis Bruno Fernandes, kes 25. minutil unustati vastaste poolelt trahvikasti täiesti vabaks ja Luke Shaw’ tsenderdusest suunas portugallane palli peaga võrku. Seitsme minuti möödudes vormistati vägagi analoogne värav, kuigi sööduandjaks oli nüüd Marcus Rahsford. Esimese tabamuse sai Unitedi eest kirja ka Edinson Cavani, kes üleaja viiendal minutil sai Fernandesilt söödu ja mänguvahend oli probleemideta postide vahel.

Chelsea jäi juba üheksandal minutil Sheffieldi vastu tagaajaja rolli, kui õnnega pooleks oli David McGoldrick trahvikastis õiges kohas ning täpse puutega ka pall võrgus. Tammy Abrahami ja Benjamin Chilwelli väravatest juhtisid võõrustajad siiski poolajaks 2:1 ning 77. minutil lõi oma esimese värava Chelsea särgis ka endine Pariisi Saint-Germaini keskkaitsja Thiago Silva. 80. minutil vormistas lõppskoori Timo Werner.

Reedel toimunud kahes mängus võitis Southampton 2:0 Newcastle Unitedit ja Brighton & Hove Albion tegi 0:0 viigi Burnley’ga. Pühapäeval toimuvates mängudes on vastamisi West Bromwich Albion – Tottenham Hotspur, Leicester City – Wolverhampton Wanderers, Manchester City – Liverpool ja Londoni Arsenal – Aston Villa.

Everton – Manchester United 1:3

Crystal Palace – Leeds United 4:1

Chelsea – Sheffield United 4:1

West Ham United – Fulham 1:0