fbpx
Close

Wenger teab, milles seiseb Özili probleem

Avatar

Mesut Özil. Foto: AFP/Scanpix

Arsenali üks tähtsamaid mängijaid Mesut Özil oli eelmisel suvel saamas vabaagendiks, kuid klubi otsustas sakslasele siiski uut lepingut pakkuda ning kuulujutud üleminekust ära lõpetada, sidudes söödumasina Londoniga 2021. aasta suveni. Sel hooajal pole mängumees enamik ajast isegi tiimi kuulunud, peatreener Unai Emery on otsust põhjendanud sakslase vigastuste ning alavormiga.

Eelmine loots, Özili klubisse toonud Arsene Wenger aga teab, milles asi on. “Tavaliselt ei mõjuta lepingu pikkus mängija esitusi, aga on ka erandeid,” rääkis prantslane. “Enamasti on nii, et kui sõlmid mängijaga viie-aastase lepingu, siis on tiimil head mängijat viie aasta jagu. Aga see ei tähenda ilmtingimata, et nad mängijad treenivad enda parimal tasemel. Nad võivad langeda mugavustsooni,” vihjas Wenger.

“Tal on küll leping, aga probleem on selles, et temalaadse mängija eest tuleks välja käia vähemalt sada miljonit. Tippude tipu eest peab hullumeelseid summasid välja käima ning kui sul on valik, kas sõlmida “tasuta” uus leping või osta endale kallis mängija?” mõistis eksjuhendaja Arsenali juhtkonna otsust.

scroll to top