fbpx
Close

VÕIMAS! Ronaldo lõi Hispaania vastu kübaratriki ja võitles Portugalile välja viigipunkti!

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

MM-i esimene supermäng oli ülimalt meelelahutuslik ja pakkus väravaid igale maitsele. Cristiano Ronaldo näitas, miks ta on Portugali ebajumal, lüües koondise kõik väravad, nendest viimase otse karistuslöögist, mille ta keerutas ristnurka.

Naabrite vastasseis algas üllatuslikult, kui Portugali esimene tõsine rünnak päädis penaltiga – Ronaldo kukutati oma klubikaaslase Nacho poolt karistusalas ning kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi: Ronaldo penaltipunktil ei eksinud.

 

Veidi hiljem näitas oskuslikkust Atletico Madridi tipuründaja Diego Costa, kelle täpne löök jäi Rui Patriciole püüdmatuks.

Kuid Ronaldol oli vastus varnast võtta: tuleb tõdeda, et tema löök oli täiesti tõrjutav, ent muidu enesekindel De Gea tegi saatusliku prohmaka.

Teisel poolajal oli Hispaania soolo – kolme minutiga löödi kaks väravat; kõigepealt oli taas täpne Diego Costa, viigistades seisu ning penaltiga patustanud Nacho heastas oma eksimuse, lüües meeletu kuuli postipõrkest väravasse.

Aga Ronaldo polnud ikkagi oma viimast sõna öelnud: tema kirstunaelaks kujunenud karistuslöök maandus vana hea Ronaldo moodi ristnurgas – De Gea laiutas vaid käsi ja vangutas pead.

 

Ronaldo tõusis tänase kübaratrikiga jagama Euroopa aegade resultatiivseima koondislase tiitlit – tema 84 väravat on võrdväärne Ungari legendi Ferenc Puskasega. Temast sai ka MM-i ajaloo vanim kübaratriki lööja 33 aasta ja 130 päeva vanusena.

scroll to top