Võiduka Arsenali peatreener Arteta: Leedsiga mängimine on nagu hambaarsti juurde minek

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenali meeskond kohtus esmaspäeva õhtul Inglismaa karika kolmanda ringi mängus Leeds Unitediga ja sai 20-aastase ründaja Reiss Nelsoni 55. minuti tabamusest 1:0 võidu. Arsenali peatreener Mikel Arteta leidis, et oma hoolealustele oli see matš heaks õppetunniks ning ühtlasi kiitis hispaanlane Leedsi taset.

“Praegu olen ma väga rahul, aga nägime kahte erinevat meeskonda esimesel ja teisel poolajal. Ütlesin neile täpsemalt, millega nad peavad hakkama rinda pistma ja pärast 32. minutit olime duelli mu arvates võitnud. Muutsime poolajal oma suhtumist, tahtmist ja organiseeritust ning olime täiesti teistsugused. Nad pidid tunda saama, kui raske see pidi olema. Vaatasin Leedsi mänge ja nad peksid igat meeskonda iga kolme päeva tagant. Mu mängijatele oli nüüd see hea õppetund väljakul kannatada. Jumal tänatud, ma polnud pärast esimest poolaega üldse õnnelik. Kui sa pole Leedsi jaoks valmis, siis sind paljastatakse. Leedsiga mängida on nagu hambaarsti juures käik. Nad on suurepärane meeskond ja see, mille nad on ehitanud, on võimas. Kui ma näen midagi, mida ma ei taha näha, ei saa ma õnnelik olla ja pean neile märku andma,” rääkis Arteta.

Leedsi peatreener Marcelo Bielsa: “Tahtsime neid võita. Oleksime pidanud palju tasakaalukamalt mängima. Oleksime pidanud kogu matši jooksul kordama seda, mida avapoolajal. Meeskonna esimene poolaeg oli meile väga positiivne. Teisel poolajal mängu kontroll muutus palju. Alguses hoidsime vastaste kaitset rohkem surve all ja olime võimelised kiirelt ründama. Teisel poolajal ei suutnud me seda teha.”