fbpx
Close

Verinoored kesktormajad, võtkem õppust! Harry Kane räägib, kuidas saada maailmatasemel ründajaks

Avatar

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Tottenhami ja Inglismaa koondise põhiründaja Harry Kane on löönud klubi eest 180 liigamänguga võimsad 127 väravat. 26-aastane väravamasin on skoorinud koondise eest 22 korral ning keskmiselt on ta Kolme Lõvi eest resultatiivne korra kahe mängu jooksul. Nüüd jagas ta Sky Sportsi teel nippe, kuidas saada maailmatasemel ründajaks.

“Esiteks tuleb teha meeletult tööd ja treeningutel väga palju harjutada. Samuti peab sul noorena olema see instinkt, võib-olla on see olnud sinul sünnist saadik olemas. Arvan, et töörügamine on instinktist väärtuslikum. Seda on näha läbi aastate, et on mängumehi, kes pole küll nii tehnilised, kuid teevad teistest rohkem tööd, jõuavad kõrgemale tasemele,” selgitas Kane.

“Tippskoorijatel on üks kindel element – nad teavad, kuhu pall kukub või osatakse olla õigel ajal õiges kohas. See tuleb harjumusest – kui oled lapsest saadik väravaid löönud ja võtad igast tabamusest õppust ning lisad töökuse, siis saab sinust väga hea mängija. Sama on ka positsiooniga – platsi kõrvalt tundub, et kastis pole üldse ruumi, kuid tegelikult tunned, et sul on meeletult aega ja väga palju ruumi. Õige ajastus sinna kitsaskohta liikumisel võib tuua sulle väga palju väravaid,” jätkas ta.

“Hea ründaja tunned selle järgi ära, et kui ta on kastis, siis kõik muu aeglustub. Kui ta suudab olukorda aeglustada, siis näeb ta, kus on vastased ja mis kiirusel nad liiguvad ja kuidas nad oma keha ära kasutavad ning kõike seda infot suudab hea ründaja enda kasuks pöörata,” lisas eelmise MM-i resultatiivseim mängija.

Noored mängumehed, kes tahavad tulevikus rohkem väravaid lüüa ning olla just see pallur, kelle otsa terve tiim raskel ajal väravat vajades vaatab, siis võtkem Harrylt õppust ning te jõuate palju kaugemale kui arvate!

scroll to top